Další brněnské derby skončilo vítězně pro domácí Bohunice v poměru 28:23

V neděli se v bohunické hale chtěl domácí Tatran přiblížit vítězství v lize, naopak hostující Maloměřice plánovaly další překvapivý skalp z venkovního prostředí. Sestava „béčka“ byla nadto obohacená o několik hráčů, kteří měli v rukách i dopolední zápas A-týmu v Hustopečích.
V první půli se po většinu času hrál vyrovnaný zápas, na čemž měl zřejmě – jako již obvykle – nejvyšší zásluhu hostující brankář Karel Zaplatílek. Dařilo se mu likvidovat soupeřovy šance z pivota i rychlých protiútoků, čímž zuby nehty držel naděje maloměřických na slušný výsledek. Oba týmy ovšem vynikaly zejména v technických chybách a neproměněných akcích. Bohunice to nejspíš připisovaly nervozitě v závěrečné fázi sezóny, hosté nesehranosti. Až ke konci poločasu se domácím v potu zadařilo gólově odskočit, v půli byl stav 15:10.
Druhá polovina zápasu už přinesla taktičtější házenou. Domácí se s vědomím gólového náskoku soustředili především na obranu, zatímco Maloměřice musely takzvaně tlačit na pilu a snažit se poločasové manko ukrojit, co to půjde. Zhruba v 50. minutě se Maloměřicím podařilo snížit brankový rozdíl na 24:22, což jim vlilo čistou krev do žil, a utkání se zničehonic stalo velmi poutavým. Domácí se ovšem nenechali zahanbit, natož připustit ztrátu byť jediného bodu. I se štěstím znovu odskočili na čtyřbrankový rozdíl, který nakonec ještě navýšili o další branku, a radovali se nakonec z výhry 28:23.
Nejlepším střelcem týmu se již poněkolikáté v sezóně stal Josef Vykouřil, který i díky proměněným sedmimetrovým hodům nasázel soupeři 5 branek.