Dan Zourek už je v zeleném

Do základní barvy zeleného dresu maloměřických házenkářů se od nové sezóny oblékne levá spojka Daniel Zourek. Klub naopak opustí do následující sezóny řada hráčů hlavně na místě spojek. Po avizovaném přestupu Luba Hlipaly do HBC Ronal Jičín a ukončení kariéry Jirky Havláta s Lukášem Vítkem, se dají očekávat další odchody.

Někteří hráči si vzali čas na rozmyšlenou, jiným nebude učiněna nabídka ze strany klubu na pokračování. Zacelit díru na levé spojce po odchodech Hlipaly a Havláta má osobnost nejpovolanější. Je jím odchovanec známé házenkářské líhně Újezdu u Brna, Daniel Zourek, který se po letech vrací domů, na jih Moravy. V optimálním věku spojky (26 let) přichází s bohatými zkušenostmi, což je v jeho věku neobvyklé. Od Újezdu u Brna přes Sokol Nové Veselí a mládežnické reprezentace vstoupil do Extraligy ČR v Novém Veselí. Pak si vyzkoušel 2. německou Bundesligu v dresu HC Empor Rostock, aby se přes další zahraniční angažmá v Německu a Rakousku vrátil zpět do české Extraligy v dresu HK FCC Město Lovosice. Zkušeností s vrcholovou házenou má tedy Dan i přes svůj nízký věk na rozdávání. Se svými 206 cm výšky, byl v uplynulé sezóně nejvyšším hráčem celé Extraligy ČR. Krýt záda na levé spojce mu budou mladíci Filip Zeman a Ondřej Krošík (pozn. rovněž odchovanec Újezdu u Brna). Plní se tak deklarovaný záměr maloměřických, dávat v Extralize v co největší možné míře příležitost vlastním odchovancům, a hráčům z okolí Brna, kteří mají vztah k našemu regionu.

Vizitka hráče

Jméno a příjmení: DANIEL ZOUREK.
Narozen: 07.02. 1996, Brno.
Váha/výška: 105 kg, 206 cm.
Post: Levá spojka.

Předchozí kluby:
Sokol Újezd u Brna (CZE)
Sokol Nové Veselí (CZE)
HC Empor Rostock (DE)
Sg Leutershausen (DE)
Bruchköbel (DE)
HC Bad Voslau (AT)
HSG Kastellaun/Simmern (DE)

HK FCC Město Lovosice (CZE)

Jak se na příchod Dana Zourka dívá trenér František Urban?

Po déle avizovaném odchodu Ľuboše Hlipaly jsme hledali na velmi důležitou hráčskou funkci levé spojky adekvátní náhradu, jelikož máme na této funkci dva talentované mladé hráče (Filip Zeman, Ondřej Krošík), chtěli jsme do „první lajny“ ostřílenějšího hráče. Proto jsem velmi rád, že se vedení podařilo domluvit s Danem Zourkem. Minulý rok v týmu Lovosic, Dan nedostával příliš velký prostor. Proto věřím, že v našem týmu zapadne, bude platný pro útok i obranu, a bude jeden z lídrů, nakolik parametry na to má, jak somatické i herní.“

Jak se těší Dan Zourek na nové angažmá? 

Na Moravu konkrétně do Maloměřice se těším hodně. Je to pro mě nová výzva a doufám že budu Maloměřicím moct trochu pomoct se stabilizovat v lize. Je to vlastně takový návrat domů. O mém přesunu rozhodli hlavně rodinné a osobní důvody. Na kluky z týmu se těším taky o Maloměřicích se ví že tady byla vždy skvělá parta. Pár kluků poznám z dřívějších let. Tak snad se rychle za pracuju a vše poběží tak jak má.