Derby skončilo vítězně pro Muže B, z Juliánova si vezou vítězství 23:29

Po nezdařeném domácím zápase se Muži B vydali získat dva body do Juliánova. Důkazem, že nejhůře se cestuje do těch nejbližších destinací, byl fakt, že ačkoliv se u jarním sluncem vyhřáté juliánovské bubliny sešli všichni nominovaní hráči, dresy zůstaly nedopatřením v hale maloměřické. O senzaci již před úvodem utkání tedy nebyla nouze.
Ve vší úctě k soupeři je nutno podotknout, že podmínky ke hraní házené jsou v juliánovské hale jedny z nejhorších v celé lize. Maloměřice o tom samozřejmě vědí své, neboť tomu není tak dávno, co samy nastupovaly k domácím utkáním v přetlakové hale. Jak již bylo zmíněno v úvodu, odpolední čas zápasu spolu s příjemným slunečným počasím dopomohly k tomu, že prostředí v hale bylo velmi náročné na fyzickou kondici hráčů i pohodlí přijdivších diváků. K utkání tak nastoupila obě mužstva v již notně propocených dresech, ale byl to právě Juliánov, který, navyklý na takové podmínky, se ujal vedení. Maloměřice zpočátku zdatně kontrovaly, nicméně vinou nepřesností a nedostatečné trpělivosti v útoku dovolily soupeři odskočit na tříbrankový rozdíl. Poločasové skóre bylo 15:12, a to ještě spousta střel skončila na předloktích Pavla Baráka.
Do druhého poločasu vstoupila obě mužstva odhodlaně zvrátit zápas na svou stranu. Domácím v tom bránil maloměřický ochránce svatyně Karel Zaplatílek, hostům pak nepřesná a místy ukvapená koncovka. Během prvních patnácti minut na ukazateli skóre svítilo 16:15. Postupem času oběma družstvům docházely síly, což se větší měrou projevilo na straně Juliánova. Hosté toho dokázali umně využít a díky několika rychlým protiútokům převzali otěže zápasu. Domácí už se nezmohli na odpor a bez pohybu v obraně umožnili Maloměřicím výhru 23:29.
Jako nejlepší střelci byli evidováni Filip Erbes (7) a lehkonohý Martin Vítek (6). Avšak nejužitečnějším mužem zápasu byl jistojistě Karel Zaplatílek, který se svou úspěšností zákroků blížil k hodnotám golmanů hokejových, nikoliv házenkářských.