Druhý poločas rozhodl o výhře Kopřivnice

KH ISMM KOPŘIVNICE – SHC MALOMĚŘICE BRNO 34:26 (14:14) | 9.9.2023
Nejvíce branek: Polcar 8, Čadra 5, Siročák 4 – Škalda 5, Ipser 3, Krošík 3
Rozhodčí: Tomáš Bubeníček – Tomáš Petruška
Sedmimetrové hody: 4/2 – 2/2
Vyloučení: 7:7

Zlomové momenty: Výrazný zlom v zápase nastal až ve druhém poločase. Kopřivnice se v tom prvním totiž poměrně trápila a Maloměřice jí byly vyrovnaným soupeřem. Do druhé půle vstupovaly oba týmy s vyrovaným skóre 14:14. Hned v jejím úvodu ovšem nastatal totální kolaps Majlontu. Domácí dokázali skórovat osmkrát v řadě, čímž zápas rozhodli. Konečný výsledek byl 34:26 pro Kopřivnici.

Zajímavost zápasu: Právě zmiňovaný začátek druhého poločasu byl pro vývoj zápasu klíčový. Z těchto osmi branek zaznamenal hned polovinu kopřivnický Jan Polcar, který se stal hrdinou svého týmu i utkání.

Nejlepší střelec: Právě Jan Polcar byl suverénně nejlepší střelec duelu. Na konci zápasu svítila u jeho jména kolonka a v ní osm branek. Nikdo jiný nedokázal překonat hranici pěti přesných zásahů.

Mládí vpřed: Nová posila Kopřivnice Šimon Siročák nastřílel čtyři branky. Pro dvacetiletého borce to byly první soutěžní trefy v dresu Moravanů.

Co výsledek znamená: Kopřivnice dokázala získat první dva body do tabulky, naopak Maloměřice podruhé zaváhaly. V příštím kole je čeká důležitý souboj se Strakonicemi.

Pozápasové ohlasy:
Tomáš Sklenák, trenér KH ISMM Kopřivnice: „Samozřejmě jsme šťastní, že jsme zvítězili. Nebylo to vůbec nic lehkého. Viděli jsme zápas minulý týden a myslím si, že je to v Maloměřicích na dobré cestě a budou určitě trápit více týmů. První poločas byl z naší strany kostrbatý. Vůbec jsme se nemohli dostat do tempa a kluci prostě nedrželi to, co jsme chtěli. V poločase jsme si ale trochu pokřičeli a myslím si, že jsme se dostali do toho nastavení, do kterého jsme měli. Věděli jsme, že se nemůžeme tahat a musíme opravdu bojovat ještě víc. Jsem rád, že to kluci zvládli a doufám, že půjdeme takhle dál a nebudeme mít takové výpadky.“

František Urban, trenér SHC Maloměřice Brno: „Gratulace domácím k výhře. Z naší strany můžeme hodnotit tak první poločas, který jsme nějak takticky zvládli. Nedokážu si vůbec vysvětlit zkrat na začátku druhého poločasu. Když se na to podívám, dostali jsme během dvou minut pět gólů. Následně domácí odskočili na 22:14 a zápas už se pak prakticky dohrával. Mrzí mě to, protože jsme věděli o síle soupeře. Myslím, že jsme byli dobře nachystaní, ale nevím, co se stalo za výpadek. Pokazilo to dojem z celého utkání. Ještě jednou gratuluji domácím k vítězství.“

 

Zdroj: handball.cz