Hustopeče přerušily vítěznou šňůru maloměřických mužů a vzaly si zpět průběžné vedení v tabulce 1. ligy

Hodnocení Aleše Koláře:

V sobotu jsme nastupovali ve své hale proti asi nejlépe poskládanému týmu v soutěži. Hustopeče disponují výbornými hráči na každém postu, někteří z nich i s extraligovými zkušenostmi. Tento tým v podstatě nemá na žádném postu slabinu a kvalitní zakončení hrozí ze všech stran. To kladlo na naši obranu daleko větší nároky, než nám stačilo doposud. Během celého prvního poločasu jsme se s tímto nedokázali vyrovnat, soupeře jsme pustili do vedení o 2 – 3 branky a neustále dotahovali. Abychom uspěli, potřebovali jsme větší podporu zezadu od našich brankářů, která bohužel v první půli nepřišla. Přidáme-li k tomu naši nedisciplinovanost v obraně, kdy jsme si nechodili pro odražené míče, a kostrbatý výkon v útoku bez vyvinutí dostatečného tlaku na obranu soupeře, nemohl být výsledek v poločase jiný. V druhém poločase jsme již tradičně výkon zlepšili, začalo se dařit v brance Karlovi Schwarzerovi, ale na vyrovnání stavu utkání i přesto, že to bylo blízko, to nestačilo. Zlomovým bodem nejspíš byl neodpískaný útočný faul soupeře 10 min. před koncem, kdy došlo ke zranění Patrika Černého, který od té doby nemohl zasáhnout do hry. Závěr utkání i přes naši bojovnost zkušený soupeř pohlídal a dovedl utkání pro něj do vítězného konce.

Musím všechny naše hráče pochválit za bojovný výkon, což je velký příslib do následujícího utkání ve Zlíně, a našim všem čtyřem „Náchodským“ posilám přeji brzké uzdravení ze zranění. Doufám, že nebudeme muset telefonovat v zimní přestávce do Náchoda, aby nám poslali další čtyři na zkoušku odolnosti.:-))