Maloměřičtí házenkáři změří síly s reprezentačním týmem Chile

Nevšedním soupeřem maloměřických házenkářů na počátku přípravy před jarní části házenkářské Chance Extraligy budou házenkáři reprezentačního mužstva Chile. Momentálně se hráči Chile připravují v Polsku na lednové Mistrovství Světa v házené, které se kromě Polska odehraje i na území Švédska. Do maloměřické sportovní haly dorazí již tento pátek 6. 1. v odpoledních hodinách s tím, že začátek utkání je stanoven na 17:00 hod.

 

Bezprostředně po utkání povečeří chilští házenkáři v maloměřickém hotelu Zannam a následně se přesunou na Slovensko, kde 8. 1. 2023 nastoupí v Trnavě proti reprezentačnímu výběru Slovenska.

Házenkáři Chile vstoupí na Mistrovství Světa do bojů hned 12. 1. 2023 v polském Krakově a jejich prvním soupeřem budou házenkáři Iránu. Kromě Iránu změří v základní části Mistrovství Světa síly ještě se Španělskem a Černou Horou.

 

Po oslovení manažerem týmu neváhali v Maloměřicích ani chvilku, a s přátelským mezinárodním utkáním souhlasili. Po podzimní části, které bylo poznamenané zraněními klíčových hráčů, se kádr pomalu uzdravil, a tak je logické, že v Maloměřicích nevynechají žádnou příležitost k herní konfrontaci.

 

„Pro naše mužstvo je to bezesporu zajímavá konfrontace s odlišným herním stylem, a myslím si, že to bude pro nás cenná zkušenost a zážitek. Měl jsem možnost vidět Chile hrát, jejich hra je systémově stejná, co se momentálně hraje na vrcholové úrovni. Jsem zvědav, jak si s tím naši hráči poradí. Doufám, že si tuto podívanou nenechají ujít i naši fanoušci a dostaví se v hojném počtu,“ řekl trenér František Urban. 

 

Potěšitelnou informací pro fanoušky házené je zpráva z klubu, že vstupné na toto utkání bude zdarma.

 

Ota Veselý