Muži B ani napotřetí nedokázali zvítězit, hostujícímu Kostelci podlehli 26:27

Zatímco na střechu maloměřické haly pálilo polední slunce, uvnitř se domáci borci chystali na zápas proti hostům z Kostelce na Hané. V předchozích sezonách byla utkání s tímto soupeřem pokaždé přehlídkou stoprocentního nasazení, neutuchající bojovnosti a zejména skvělé házené, a při úvodním hvizdu vše nasvědčovalo tomu, že se i tentokrát diváci mohou těšit na pěkný sportovní zážitek. Nicméně historie se ne vždy opakuje a v tomto případě lze konstatovat, že nejlepší podívanou měli (pokud někdo takový na zápas přisel) studenti medicíny, neboť v utkání došlo k několika zraněním, z nichž dvě skončila v blízké sádrovně a jedno odvozem prostřednictvím rychlé záchranné služby. Je patřičné dodat, že tyto úrazy vyplynuly ze hry a jejich příčinou byla spíše nešťastná shoda náhod, nežli příliš důrazná hra či nepoctivá zákeřnost. Vraťme se ovšem k samotné hře. Na jejím začátku se více dařilo domácím hráčům, kteří využili nervozity na straně hostů, a brzy se ujali vedení. V rychlém sledu ovšem došlo ke zranění Honzy Drásala a Michala Vaňka, kdy první jmenovaný úspěšné řídil obranu, a druhý bezchybně zakončoval útočné akce. I v důsledku této ztráty v hráčském kádru se z poločasového vítězství 12:13 radoval soupeř. Domácí o přestávce museli upravit taktik, a v útoku tak na úvod druhé půle přešli na rozestavení se dvěma spojkami a dvěma pivoty. Zápas zůstal vyrovnaný, dokud nedošlo k dalšímu nepřijemnému zranění, v tomto případě na straně hostů – ze hry musel odstoupit Lukáš Varhalík, do té chvíle nejplatnější hráč Kostelce. Utkání bylo přerušeno na přibližně 15 minut a po jeho opětovném startu se na příslovečného koně dostali paradoxně hosté, kteří se prosazovali zejména chrirugicky přesnými střelami za hranicí devítky. To jim přineslo pohodlný náskok 5ti gólů, jejž se domácí ke konci snažili snížit za použití osobní obrany. Tato změna v systému hry vedla ke svižné přestřelce, avšak nakonec nepomohla maloměřickým zvrátit kurz utkání, které skončilo za stavu 26:27 ve prospěch hostí z Kostelce. Střelecky se na domácí straně nejlépe vedlo trojici hráčů – Lukáš Martinát, Kristian Kolář a Michal Havelka si všichni připsali po 5ti gólech. Naděje na výhru také srdnatě držel brankář Karel Zaplatílek, který příčinou zranění svého kolegy neměl možnost vystřídat.

Rádi bychom zmínili, že se všichni věnujeme házené především z lásky k tomuto sportu, a je nám pochopitelně nesmírně líto, když jakýkoliv hráč nemůže vinou úrazu dokončit utkání. Všem zraněným hráčům proto přejeme brzké zotavení a úspěšný návrat do hry a doufáme, že se na jaře opět setkáme v plných sestavách.