Muži B konečně vítězí, doma porazili Dolní Cerekev 29:27

Vše dávalo tušit, že tuto sobotu se bude v Maloměřicích po delší odmlce slavit vítězství. Tým dostal po zimní přestávce nový impuls v podobě dvou příchozích spojek a celkově zapracoval na souhře a taktické připravenosti. K tomu napomáhala i statistika – Dolní Cerekev dokázala z venkovních hřišt doposud přivézt pouze dva body, a to když na konci listopadu zaskočila Olomouc. Stejně jako v minulém utkání se i teď Maloměřice těšily z plné sestavy, kterou navíc na pozici brankáře doplnil extraligista Jakub Koňařík. Domácí si vzali ponaučení z předchozího kola a do zápasu naskočili ve velkém stylu. Na obraně předváděli důraz a tolik potřebnou koncentraci, v útoku pak lehkost v pohybu. Za 15 minut bylo skóre 8:2 a všichni začali očekávat klidný průběh vítězného střetnutí. Avšak ke konci poločasu Maloměřice právě v koncentraci výrazně polevily, a dovolily hostům snížit na 16:11 dvě vteřiny před poločasovým hvizdem. Druhá půle herně navázala na konec té první, góly tedy padaly na obou stranách brankovišť se srovnatelnou distribucí. Domácí se těžko prosazovali v útoku a marně se snažili navrátit k výkonu z úvodu utkání. Do hlav se jim začala dostávat nervozita, což vyústilo několika technickými chybami. To vlilo novou krev do žil Dolní Cerekvi, a ta se začala díky povedeným protiútokům gólově dotahovat. Zápas tak dostal zcela nový rozměr a o vítězi ještě zdaleka nebylo rozhodnuto. Maloměřice však nechtěly o své první dva body v sezoně přijít, zlepšili koncovku a soustředěnost na obraně a na konci se radovali z první výhry letošní sezóny při skóre 29:27. Velkou měrou se na tom podíleli Josef Vykouřil a Vojtěch Hotárek, jež shodně vsítili 6 branek.