Muži B na podzim doma nezvítězili, Olomouc si odvezla body po vítězství 32:26

Maloměřice měly tuto sobotu poslední možnost posbírat v domácím prostředí během podzimní části 2 body za vítězství. Do karet jim nahrávala herní pauza A-týmu, takže bylo možné využít po házené lačnící hráče z vyšší soutěže. Sestava byla zaplněna do posledního místa na lavičce a hráči připravení utkat se s navrátilcem do soutěže, celkem z Olomouce. I přes nabitou sestavu to byli hosté, kteří se zkraje zápasu ujali vedení a rychle odskočili na rozdíl čtyř branek. Maloměřice tak musely vydat spoustu sil, aby se soupeři gólově vyrovnaly, což se povedlo za stavu 8:8. V následující pasáži měli diváci možnost vidět neproměněné šance na obou stranách, když se každé z mužstev snažilo dostat do vedení. To se eventuelně povedlo právě Olomouci, která navíc plně využila herní nekoncentrovanosti domácích, a ke konci poločasu opět odskočila na rozdíl čtyř branek. Hrála se tvrdá házená a bylo poznat, že obě družstva chtějí stůj co stůj výhru zvrátit na svou stranu. V půli utkání bylo skóre 15:11 ve prospěch týmu z Hané. To ovšem nebyl žádný důvod složit zbraně. Maloměřice jemně poupravily obranu a s postupem poločasu dokonce přešly na osobní obranu hostujícího špílmachra. Nicméně, pomyslná pata domácí tlačila v útoku, kde se nedařilo využít schopných spojek, a většina střel končila buď blokem hostující obrany, nebo vedle jejich svatyně. To pochopitelně pomohlo Olomouci vybíhat do rychlých protiútoků a navyšovat tak skóre s malou energetickou investicí. Maloměřice se tak nemohly dostat na kontakt a potažmo zápas zdramatizovat. Taktické pokyny vzaly za své v poslední desetiminutovce, kde byl náskok hostí až 8mi gólový, a hra se se tak přelévala tam a zpět při snaze domácích rychle skórovat a hostí rychle útoky vracet. Na konci zápasu se radovala Olomouc z výhry 32:26 a odvezla si cenné body do tabulky. Na straně Maloměřic svou úlohu sehrál Lukáš Martinát, který navázal na střeleckou pohodu z předchozího utkání, a tentokrát se trefil desetkrát.