Muži B prodlužují sérii porážek, ve Velkém Meziříčí prohráli 35:27

Muži B se v sobotu vydali na poslední podzimní výlet mimo brněnský okres. Hostilo je Velké Meziříčí, tedy další z týmů nacházajících se na špici druholigové tabulky. Maloměřice tentokrát téměř naplnily zápasovou soupisku, když chyběl pouze jeden hráč. Do zápasu tak nastoupily s odhodláním obrat domácí přinejmenším o bod. Začátek utkání vycházel dle očekávání, obrana maloměřických pracovala velmi disciplinovaně a kompaktně a pomáhala Karlu Zaplatílkovi k důležitým zákrokům. Kde se naopak dařilo méně, byla útočná fáze. Z chyb na polovině soupeře vznikaly rychlé protiútoky, kterými se domácí záhy dostali do vedení a odskočili Maloměřicím na pětigólový rozdíl. Ten se ukazoval na výsledkové tabuli po většinu prvního poločasu, přičemž maloměřičtí dokázali alespoň ke konci první třicetiminutovky korigovat na 16:12, což byl přijatelný poločasový výsledek. Ve druhé půli se opět mělo vycházet ze zabezpečené obrany, zatímco v útoku se hra měla prodloužit a zlepšit v koncovce. Tato strategie bohužel neměla dlouhého trvání. Meziříčí jemně povolilo v obraně, o to více však zapnulo v útoku. Domácí se dostali do herní pohody a dařílo se jim skórovat v téměř každém útoku. To se pochopitelně negativně podepsalo na sebevědomí hostí, kteří se nemohli gólově přiblížit, a naopak ztráceli herní jistotu. V posledních patnácti minutách zápasu se domácí prosazovali nejčastěji z rychlých protiútoků a snadno tak získávali gólový náskok. Hosté pak při snaze dorovnat skóre museli přejít na styl „nahoru-dolů“, tedy zjednodušit koncovku vepředu a vzadu se spoléhat na pevnou obranu, to vše při rychlém přechodu mezi oběma fázemi hry. Meziříčí však nenechalo nic náhodě a v klidu si drželo gólový odstup až do samého konce zápasu, který tak nenabídnul žádnou dramatickou podívanou. Konečný výsledek byl 35:27. Velké pozitivum tohoto zápasu byla střelecká forma Lukáše Martináta, který se trefil do sítě ve 12ti případech (což je jeho druholigový rekord).