Muži B se vracejí z Cerekve s prázdnou, zápas skončil 23:16 pro domácí

Po domácí remíze v předchozím kole se Muži B vydali v sobotu odpoledne na výlet do Dolní Cerekve. S ohledem na fakt, že v tomtéž odpoledni měli sehrát svůj zápas i Muži A, bylo k zápasu připraveno nastoupit pouze 11 hráčů, přičemž při úvodním hvizdu seděli na lavičce náhradníků 1 brankář a 3 pivoti. Bylo tedy pochopitelné, že se Maloměřičtí nebudou snažit soupeře takzvaně uběhat, nýbrž budou spíše vycházet ze solidní obrany. Po většinu prvního poločasu tato strategie fungovala bezchybně, když se Cerekev, ačkoliv vedla, nedokázala gólově výrazněji odpoutat. Nicméně domácím se také vyplácela důrazná a vytažená obrana, která svým tlakem nutila Maloměřice k technickým chybám a úspěšně narušovala kombinace v útočné fázi. To se nejvíce projevilo na konci prvního poločasu, kdy se 30 vteřin před koncem za stavu 8:7 dostali Maloměřičtí do útoku. Místo kýženého vyrovnání se však hosté v důsledku dvou technických chyb jen smutně ohlíželi na výsledkovou tabuli, která v půli utkání ukazovala skóre 10:7. Navzdory tomuto zklamání a možná i se vzpomínkou na minulé utkání se Maloměřice nevzdaly a do druhého poločasu nastoupily s odholáním zápas zdramatizovat. Po uplynutí několika minut se hosté dostali na rozdíl jediného gólu, avšak promarnili několik možností srovnat gólový stav utkání. Tohoto zaváhání, rostoucího množství technických chyb a zejména střeleckých nepřesností naplno využili domácí hráči, kteří díky rychlým protiútokům postupně navyšovali svůj náskok. Utkání tak skončilo nelichotivým výsledkem 23:16, je však třeba zdůraznit, že drtivou většinu zápasu se hosté drželi v dostřelu dvou až tří gólů. Na straně Maloměřic to nejlépe „lepilo“ již tradičně Františku Štěpánkovi (5 gólů), jemuž zkoušeli sekundovat Jiří Havelka (4) a Michal Havelka (4). Je potřeba též zmínit, že Roman Sobotka nastoupil ke svému prvnímu utkání v klasické házené, a zároveň si připsal dva nádherné góly.