Muži B si z Hané přivezli výhru 23:31

V sobotu podvečer se Muži B utkali s domácím týmem z Hané. Olomouc se nacházela na 8. místě tabulky s 15ti body na svém kontě. Maloměřice byly 3 body od posledního Juliánova a rozhodně necestovaly tak daleko pro méně než 2 body. Již při rozcvičce obou týmů bylo jasné, jak k zápasu obě mužstva přistoupila. Maloměřičtí nastoupili v plné sestavě obohacené o hráče z A-týmu, který měl tento víkend volno. Domácí se naopak dostavili pouze v 7mi hráčích do pole a bylo nad slunce jasnější, že se přinejmenším z jejich strany nebude jednat o běhavou šedesátiminutovku.
Bylo pochopitelné, že v prvním poločase budeme chtít domácí mužstvo uštvat rychlými přechody do útoku a spoléhat na jednoduché góly z trháků. Olomouc však není týmem nezkušených hráčů. Domácí si dávali v každém jejich útoku na čas, šetřili síly při přechodech i rozehrávkách a nezřídka zakončovali až při rozhodčími signalizované pasivní hře. To náš tým vyvádělo z koncentrace a o to víc nás nutilo rychle zakončovat naše útočné akce. Skóre tak bylo vyrovnané po celou první půli 13:14.
Do druhé poloviny jsme přizpůsobili obranu tak, aby se nabourala rozvláčná hra soupeře, který tak musel útočit formou jeden na jednoho. Zároveň se do brány postavil Karel Schwarzer, jenž si po delší herní odmlce osahal tyče a vypomohl tam, kde obrana samotná neuspěla. Díky tomu jsme se konečně dostali k trhákům a efektivnějším rychlým protiútokům, odměnou nám byl pětibrankový náskok a čím dál více unavenější a odevzdanější soupeř. Zbytek druhé půle byl víceméně hrou na křídla. Maloměřice se tak v Olomouci i přes nepřesvědčivý první poločas díky své trpělivosti a zvýšené koncentraci dočkaly výhry 23:31.
Nejlepším střelcem byl Robert Ždánský se šesti trefami, za ním se umístili Kristian Kolář, Filip Erbes a David Komárek, každý se čtyřmi zásahy.
POZOR: Poslední utkání této sezóny, kde Maloměřice poměří síly s Telnicí, se odehraje v pozměněném čase ve středu 15.5. v 18:30!

DISKUZE