Muži B vybojovali důležitou výhru, Velké Meziříčí si odváží příděl 30:22

Sezóna spěje do finální fáze. Na špici se drží Bohunice a vše napovídá tomu, že na konci právě ony usednou na pomyslný trůn pro vítěze soutěže. Naopak na chvostu tabulky najdeme Juliánov, kterému dochází dech. Co se Maloměřic týče, 10. příčka bohužel nevypadá lichotivě, avšak s ohledem na ne zcela konzistentní výsledky v průběhu ligy (žádná výhra v podzímní části), je to nejspíš pozice zasloužená. Nicméně domácí se nevzdávají před žádným zápasem, nehledě na soupeře. Velké Meziříčí, které si hlídá bramborovou pozici, tak vědělo, že jej nečeká snadná šedesátiminutovka. A to zejména i proto, že přijelo v oslabeném počtu a bez největších opor mužstva.
Plán pro první půli zněl tedy jasně – co nejdříve si vytvořit pohodlný náskok uštváním početně oslabeného soupeře a dojít si pro pohodlné 2 body do tabulky. Zpočátku se ozubená kolečka maloměřické ofenzívy rozjížděla pomalu, na vině bylo opět vetší než malé množství technických chyb. Vyrovnaný stav tak musel z brány chránit Oldřich Knoz. Až ke konci poločasu se naše taktika začala ukazovat, Mežiříčí ztrácelo hodně sil a nebylo s to koncentrovat obranu. V poločase měly Maloměřice přijatelný náskok při skóre 13:9.
Do druhé půle toho nebylo nutno moc měnit. Maloměřičtí pokračovali v trpělivém útoku a poctivé zatažené obraně, čímž si pozvolna budovali gólový náskok. Hra tak místy působila spíše ospale, přičemž oba týmy stále trápila technická fáze hry. Ke konci poločasu se Maloměřice ještě – hlavně díky energickému Janu Drásalovi – stihly nadechnout natolik, aby stačily vstřelit 30. branku. Nutno poznamenat, že této mety se podařilo dosáhnout teprve potřetí v celé sezóně. Utkání tak skončilo za stavu 30:22, což je při poměru vstřelených a obdržených branek nejlepší výsledek domácích v celém průběhu soutěže.
Maloměřice tedy obhájily desátou příčku, na deváté SKKP BRnmo „B“ ztrácí jeden bod a na poslední Juliánov mají při zbývajících dvou kolech náskok tří bodů. Nejlepším střelcem utkání byl korunován Lukáš Martinát, jenž se trefil 7krát.