O výhře Lovosic rozhodla druhá půle

SHC MALOMĚŘICE BRNO – LOVCI LOVOSICE 27:37 (12:15)

Hráči Maloměřic podruhé za sebou přivítali soupeře na své palubovce, po Hranicích zavítal do Brna tým z Lovosic. Oba celky za sebou měly vítězný vstup do sezóny, v roli favorita nastupovali hosté. A také ji splnili, Lovci zvítězili o deset gólů.

Domácí hráči byli motivováni svým předchozím výborným výsledkem a dali to soupeři najevo. Tomáš Musil dal rychle dva góly v řadě a strhl i své spoluhráče, po gólu Michala Dostalíka vedli házenkáři Maloměřic 5:1! Poté se ale hosté vzpamatovali, do pár minut bylo zásluhou Jaroslava Trkovského srovnáno, David Kylíšek ve dvanácté minutě otáčel na 6:7. Na domácí hráče ale nepadla deka, s Lovci drželi krok a dokonce se dostali ještě několikrát do jednobrankového vedení. V závěru poločasu se ale do trháku dostalo přeci jen favorizované družstvo Lovosic, přestože Jiří Motl dostal červenou kartu za trefení brankáře do hlavy ze značky sedmimetrového hodu. Lovce to ale nerozhodilo, naopak, střelecky při chuti byli Jaroslav Trkovský a Václav Kovář. První jmenovaný vstřelil v čtyřicáté šesté minutě svůj devátý gól a zvyšoval na 18:27, čímž bylo o osudu zápasu zřejmě rozhodnuto. Hráči Majlontu se nevzdávali, gólově o sobě dal v závěru vědět Michal Dostalík. Na Lovosice to ale zkrátka nestačilo, čtvrtý celek loňského ročníku si došel pro druhé výrazné vítězství v sezóně.

„Myslím si, že utkání rozhodla fyzická kondice. Ve druhém poločase jsme na soupeře vlítli. Maloměřice posílily, hlavně co do zkušenosti, a určitě tady nějakému týmu body seberou. Jsem rád, že to nejsme my a že se nám to utkání povedlo,“ hodnotil další bodový zisk svého týmu lovosický Roman Jelínek.

Jeho protějšek, Vít Musil, litoval především chyb, které jeho tým v zápase udělal. „Zápas jsme ztratili vlastní chybou. Neproměnili jsme velmi důležité příležitosti a následně jsme tomu podlehli. V obraně jsme se rozsypali, soupeř nás přehrával jeden na jednoho. Bohužel se pak už to mužstvo se nedalo dohromady. Každá neproměňovaná šance pak srážela morálku a mužstvo se již v další fázi utkání nedokázalo zvednout.“

Zdroj: handball.cz