SHC MALOMĚŘICE BRNO – TALENT TÝM PLZEŇSKÉHO KRAJE 27:44 (11:20) | 25.2.2023
Nejvíce branek: Korger 5, Koubek 4, Ipser 3 – Zeda 7, Bláha 7, Režnický 7
Rozhodčí: Vojtěch Beňuš – Ondřej Háza
Vyloučení: 4:4
ČK: 60. Drásal (MAL)
Diváci: 203

Zlomové momenty: Již od prvních minut si Talent začal vytvářet náskok. Domácí házenkáři drželi s Plzní krok jen 8 minut, když snižoval na 4:6 Jan Ipser. Poté byl vyloučen na dvě minuty Libor Horut a Západočeši přidali v přesilovce další dvě branky. O přestávce svítilo na světelné tabuli skóre 11:20. Ve druhém poločase dala Plzeň možnost několika mladým hráčům, avšak obrázek hry byl podobný.

Zajímavost zápasu: Talent porazil Maloměřice i poosmé ve vzájemných střetnutí. V Chance Extralize zapsal už šestou výhřu v řadě, zatímco Mamuti padli podeváté za sebou.

Nejlepší střelec: V plzeňském dresu řádila trojice Daniel Režnický, Daniel Bláha a Petr Zeda, kteří zaznamenali shodně po sedmi brankách a výrazně tak přispěli k výhře Talentu.

Mládí vpřed: Teprve 19letý Petr Zeda nastřílel v této sezoně do tohoto zápasu pouhých pět branek. V tomto utkání však Majlont dorazil, když v posledních 18 minutách nastřílel 7 gólů a z toho tři ze sedmimetrových hodů. Stejný počet sedmi gólů nasázel i 17letý Daniel Bláha.

Co výsledek znamená: Plzeň si bez ohledu na výsledek Lovosic udrží po tomto kole první místo. Mamuti zůstávají se šesti body na předposledním 13. místě.

Pozápasové ohlasy:
Petr Štochl, trenér Talent tým Plzeňského kraje
: „My jsme přijeli samozřejmě v roli favorita a chtěli jsme to potvrdit. To se nám i podařilo. Takovéto zápasy jsou vždycky ošemetné, protože občas hrozí podcenění toho soupeře. To by se tady samozřejmě nemuselo vyplatit a mám radost z toho, že jsme si dokázali vytvořit v první půli dostatečný náskok pro to, abychom ten zápas zvládli. Mohli jsme dát šanci i jiným hráčům, protože program soutěže je hodně náročný. I z tohohle úhlu pohledu se zápas vyvíjel tak, jak jsme si představovali. Samozřejmě já doufám, že zranění našeho hráče (Martina Říhy) v posledních okamžicích zápasu nebude vážné. Trochu se u toho zastavím. Myslím si, že takovéto zákroky, kdy je hráč ve výskoku a nemá svoje tělo pod kontrolou, do házené obecně nepatří a je potřeba je přísně trestat, což v tomhle utkání potrestáno naštěstí správně bylo.“

František Urban, trenér SHC Maloměřice Brno: „Já při svém hodnocení utkání začnu od konce. Určitě takovéto zákroky nechceme nikdo v zápase, ani v tréninku vidět. Já osobně jsem nikdy hráče nenaváděl k takovýmto zákrokům, takže za mě úplný souhlas s Petrem Štochlem. Na druhou stranu tam rozhodně žádný úmysl ze strany našeho hráče (Jana Drásala) nebyl. Pokud by byl, tak je to okamžitě modrá karta. My doufáme, že to zranění nebude vážné. Co se týká hodnocení utkání, my jsme začali s hodně velkým respektem. Nějakých 10 až 15 minut nám trvalo, než jsme se dostali do nějakého agresivnějšího tempa v obraně a i směrem dopředu. Soupeř nastoupil přesně tak, jak má lídr nastoupit. V prvním poločase neponechal nic náhodě a šel do utkání naplno. V té druhé půlce si myslím, že těch prvních 15 minut nebylo z naší strany až tak zlých. Pak jsme ale začali dělat jednoduché technické chyby. Pro nás je dost náročné hrát anglické týdny. Ve středu na Dukle a tentokrát s takovýmto kvalitním soupeřem jako je Plzeň. Takže jsem rád, že tam nebylo žádné zranění, my jich máme už tak dost a k tomu ještě nemoci. Kvůli tomu nás bylo jenom třináct. My musíme pošetřit síly na poslední dvě kola. Soupeři gratuluji a přeji hodně štěstí do play off.“