Před Play-out jsme výhráli nad Strakonicemi

SHC MALOMĚŘICE BRNO – HBC JVP STRAKONICE 1921 28:22 (13:11) | 18.3.2023
Nejvíce branek: Korger 8, Krošík 6, V. Svoboda 4 – Bičiště 4, Kaplan 4, Němec 4
Rozhodčí: Petr Kichner – Michal Vacula
Sedmimetrové hody: 5/4 – 3/2
Vyloučení: 2:4
ČK: A. Nejdl (STR)

Zlomové momenty: Klíčové byly při vítězství Maloměřic dvě čtyřgólové pasáže, díky kterým si před Strakonicemi vytvořili dostatečný rozdíl ve skóre. Nejprve za stavu 20:19 Mamuti čtyřmi brankami v řadě odskočili na 24:19 a po dvou trefách Jihočechů dokonce na 28:21. Strakonice už pouze jednou brankou upravily výsledek utkání.

Zajímavost zápasu: Maloměřice okusily chuť vítězství po téměř čtyřech měsících. Naposledy doma překvapivě zdolaly Zubří.

Nejlepší střelci: Největší zásluhu měli na vítězství Majlontu dva hráči. Dan Korger a Ondřej Krošík dohromady zaznamenali přesně polovinu branek svého týmu.

Co výsledek znamená: Na postavení týmů v tabulce neměl dnešní zápas žádný vliv. Maloměřice zůstanou na třináctém místě a Strakonice o tři body před nimi. Majlont se však před boji o udržení naladil vítězně, což mu může hodně pomoci, a především odskočil Hranicím na rozdíl šesti bodů.

Pozápasové ohlasy:
František Urban, trenér SHC Maloměřice Brno: „Utkání hodnotím jako velice těžké. Strakonice ukázaly, že 11 bodů, které nasbíraly v Chance Extralize, nebyly žádná náhoda. My jsme se poctivě připravovali dva týdny v průběhu reprezentační přestávky. Výborně jsme bránili, vrátil se nám Dan Zourek a myslím, že to bylo vidět, obrana byla výborně organizovaná. Spolupráce se Štěpánem Fialou na středním bloku skvěle fungovala a k tomu se přidaly výborné zákroky Karla Zaplatílka v brance. Trošku mě mrzí, že jsme museli střídat hráče do obrany a do útoku, tím pádem jsme nemohli účelně hrát druhou vlnu v útočné kombinaci, ale to někdy z taktických důvodů je nutné obětovat. Jinak z naši strany bylo v útoku vidět hodně nepřesností, ale naštěstí, obrana to vykompenzovala. Pro nás to bylo takové malé play-off, protože za týden se potkáme znovu a Strakonice jsou velmi kvalitní mužstvo, máme už u nich zkušenost z ligy, a víme, že nás tam rozhodně nečeká nic lehkého“

Zbíral Michal, trenér HBC JVP STRAKONICE 1921: „V první řadě gratuluji domácím k vítězství. Myslím si, že že naši hráči sem přijeli pro jednoduché vítězství, od počátku nám chybělo větší nasazení a k tomu se přidala taková, řekl bych lehkovážnost v útoku. Shodou okolností mi to připomnělo naše poslední utkání, které jsme tady hráli asi před čtyřmi lety, když jsme byli společně ještě v 1. lize, kdy jsme tady také prohráli, kdy tady vlastně kromě delegáta byli i stejní rozhodčí. Dneska bylo prostě všechno proti nám, nemohli jsme se dostat do utkání, domácí výborně bránili, a my jsme prostě nedávali góly.“

 

Zdroj: handball.cz

Záznam tiskové konference