TATRAN PREŠOV – SHC MALOMĚŘICE BRNO 30:24 (20:12) | 4.3.2023
Mitaľ 6, Davidović 5, Turek 4, Radchenko 4, Fenár 4 – Krošík 6, Hliničan 4, Kachlík 4
Rozhodčí: Pavel Friedel – Tomáš Kučerka
Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/1
Vyloučení: 3:2
Diváci: 351

Zlomové momenty: Prešov dominoval od počátku. Hned z úvodu si vytvořil vedení 4:0. To postupně navyšoval a už o přestávce vedl o osm gólů. Druhý poločas už tak mohl odehrát na půl plynu. Dokonce vstřelil méně gólů než Maloměřice, ovšem náskok z první části mu bohatě stačil.

Zajímavost zápasu: Jednalo se teprve o druhý vzájemný zápas mezi těmito týmy v historii. Opět ho ovládl slovenský celek, ovšem tentokrát Maloměřice odešly „pouze“ s osmigólovou prohrou. První utkání ovládl Tatran 40:27.

Nejlepší střelec: Prešovský sedmnáctiletý Damian Mitaľ zvládl vstřelit šest branek, tedy stejně jako brněnský jednadvacetiletý Ondřej Krošík.

Mládí vpřed: Celkově se v tomto utkání dařilo mladým házenkářům. Tři góly zvládli nastřádat devatenáctiletí Erik Fenár a Daniil Radchenko, o rok mladší Dávid Turek i jednadvacetiletý Filip Havlík z Maloměřic.

Co výsledek znamená: Prešov si zajistil další dva body. Aktuálně je pátý, a právě pátý taky zůstane. Maloměřice stále zůstávají předposlední se šesti body.

Pozápasové ohlasy:
Marek Gernát, trenér Tatranu Prešov:
„Ve druhém zápase dne tahal s mladými výborně Marko Davidović. Křídla Damián Mitaľ a Erik Fernár šlapali do rychlých protiútoků. Hráli jsme jednoduše, kluci výborně bránili. Bojovali, bili se. V prvním poločase odvedli skvělou práci a dostali jen 12 gólů. Igor Čupryna byl hodně nápomocný a předvedl mnoho zákroků. To rozhodlo první půli. Marka Davidoviće i Igora jsme nechali ve druhém poločase převážně sedět. Dohráli jsme to zkušeně, za což jsem našim dorostencům vděčný. Byli výborní a za tento víkend jim děkuju.“

František Urban, trenér SHC Maloměřice Brno: „Od začátku jsme nenaskočili do tempa zápasu. Prešov si vytvořil dostatečný náskok s podporou velmi dobře chytajícího Čupryny. Ten nás místy velmi deptal. Mrzí nás to, protože jsme cítili šanci. Prešov nenastoupil v ideální sestavě. Na druhou stranu ukázal, že práce s mládeží v Tatranu je velmi dobrá, mladí kluci se nezalekli šance. Rozhodl první poločas. V tom druhém jsme předvedli jakési zmrtvýchvstání, ale už to nestačilo. Soupeři gratuluju. Někteří naši klíčoví hráči nezahráli ani průměr, to není standardní. Když nepodají svůj tradiční výkon oni, nemůžeme čekat od mladých, kteří nemají zkušenosti, že to zvládnou za ně.“