První vítěztsví v Šalina derby

SHC Maloměřice – SKKP Handball Brno 33:23 (20:10)

V sobotu dopoledne bylo na programu v rámci play out nejvyšší házenkářské soutěže již tradiční brněnské šalina derby mezi celky z Maloměřic a Králova Pole. Dosavadní bilance jasně hovořila ve prospěch hostujícího celku z „Kéniku“, ale domácí „Majlont“ hned od začátku utkání dával rázně najevo, že dnes bude chtít tuto nelichotivou sérii porážek přerušit. Hráči Maloměřic celý první poločas podávali koncentrovaný a téměř bezchybný výkon a donutili hostujícího trenéra Pavla Hladíka vybrat během prvních 20 minut dvakrát oddechový čas. Ani to ale rozjeté domácí borce nezastavilo a ti postupně navyšovali stav poločasového výsledku až na těžko uvěřitelných 20:10. Třešničku na povedený výkon dal již po uplynutí řádné hrací doby první půle Luboš Hlipala, který nekompromisně proměnil poslední hod z hranice devíti metrů.

Do druhé půle oba celky vstoupily s jasným cílem. Domácí udržovat a navyšovat skóre ve svůj prospěch a hosté naopak co nejrychleji snížit náskok Maloměřic. To se jim hned z kraje podařilo dvěma slepenými brankami, ale domácí se rychle uklidnili a nadále si udržovali solidní náskok. Ve 48. minutě přidal výborně hrající Kristián Kolář branku na 25:17 a Majlont směřoval k vysněnému a jasnému vítězství. V 51. minutě vsítil Filip Jung pověstný třicátý gól a zvýšil na 30:21 a utkání se pak již víceméně v poklidu dohrávalo. Dnes Maloměřičtí opravdu potěšili své věrné fanoušky fantastickým výkonem a ovládli derby jasně ve svůj prospěch v poměru 33:23.

Trenér domácích Vít Musil byl pochopitelně velmi spokojený a výkon svých hráčů hodnotil jako nadprůměrný. Zdůraznil, že jeho svěřenci konečně pochopili, že mohou být vyrovnaným i lepším týmem také papírově silnějším soupeřům a vyzdvihnul výkon brankáře Karla Zaplatílka.

Naopak hostující trenér Pavel Hladík byl velmi nespokojen s nasazením svých svěřenců a zdůraznil, že domácí hráči chtěli dnes mnohem více vyhrát a šli za tímto cílem celý zápas.

Zdroj: handball.cz