Remíza s Kopřivnicí

SHC MALOMĚŘICE BRNO – KH ISMM KOPŘIVNICE 32:32 (20:18) | 22.4.2023
Nejvíce branek: Horut 6, Koubek 5, Ipser 5 – Polcar 9, Lefan 7, Zima 3, Brito Benítez 3, Doležel 3
Rozhodčí: Jiří Králíček – Milan Letev
Sedmimetrové hody: 2/2 – 5/1
Vyloučení: 4:3
Diváci: 132

Zlomové momenty: Maloměřičtí si v ofenzivní přestřelce drželi až pětigólový náskok, který se však do přestávky smrskl na dvě branky. Kopřivnice se poté dokázala dotáhnout a v 59. minutě dokonce Radek Doležel zvyšoval na 32:30. Domácí zareagovali oddechovým časem a závěr jim vyšel. Jan Ipser v poslední minutě snížil dělovkou k levé tyči a Majlont dostal ještě jednu šanci srovnat. Martin Střelec totiž neproměnil sedmičku a Libor Horut poté pět sekund před závěrečnou sirénou ze spojky srovnal na konečných 32:32.

Zajímavost zápasu: Dvacet gólů za poločas vstřelili Mamuti v sezoně pouze jedinkrát, a to v utkání na Dukle, které přesto prohráli. Tentokrát jim ofenzivní podívaná přinesla dva body.

Nejlepší střelec: Při kopřivnických absencích na sebe bral zodpovědnost 22letý Jan Polcar. Hostující spojka nasázela výborných devět branek a jen těsně nedosáhla na svůj letošní rekord, shodou okolností právě ze zářijového duelu s Maloměřicemi.

Co výsledek znamená: Karty už jsou před posledními zápasy rozdané. Kopřivnice skončí v tabulce play-out nejlépe, Maloměřice už nemají šanci dotáhnout se na Strakonice, a tak předeženou pouze hranický Cement.