HC DUKLA PRAHA – SHC MALOMĚŘICE BRNO 41:31 (24:20) | 22.2.2023
Rozhodčí: Přemysl Fukala – Radek Mohyla
Sedmimetrové hody: 0/0 – 2/2
Vyloučení: 2:2
Diváci: 48

Zlomové momenty: Maloměřice se dlouho sympaticky držely, dokonce vedly 18:17. Jenže první větší a důležitá mezera mezi týmy vznikla od 26. minuty, kdy se Dukla trefila čtyřikrát po sobě, čímž si vytvořila náskok před druhým poločasem. Ten pak hned z jeho začátku rozšířila na šest gólů. Hosté se jednou dotáhli na dvoubrankovou mezeru, ale vzápětí znovu úřadovali Pražané a došli si pro jasné dva body.

Zajímavost zápasu: Zápas byl hodně ofenzivní a nabídl 72 branek. Zejména první půle nabídla neuvěřitelnou přestřelku, padlo v ní 44 gólů, což je nejútočnější poločas v této sezoně. V utkání však pouze dvě branky padly ze sedmičky. Obe zaznamenal maloměřický celek.

Nejlepší střelec: Střelecky toto měření sil zvládl nejlépe Filip Březina. Ten výrazně překonal svůj průměr a stanovil i svůj letošní rekord. Jeho předchozí byl nastaven na osm gólů z duelu s Plzní.

Mládí vpřed: Na straně Dukly zazářil také Jan Bolehovský. Devatenáctiletá střední spojka Pražanů přidala osm gólů, což je v kontextu s jeho dosavadním maximem z letošní sezony, kdy vstřelil tři branky Hranicím, fantastický počin.

Co výsledek znamená: Dukla si díky dvěma bodům pojistila svůj náskok na čtvrtém místě před Prešovem. Maloměřičtí protáhli svou sérii proher už na číslo sedm a jsou předposlední.