V posledním kole play-out jsme neudrželi krok v druhé půli s Novým Veselím

TJ SOKOL NOVÉ VESELÍ – SHC MALOMĚŘICE-BRNO 35:25 (15:13) | 6.5.2023
Nejvíce branek: Halíček 7, Krejz 6, Tomášek 4 – Koubek 9, Horut 6, Jung 2
Rozhodčí: Michal Hanák – Luboš Pavlíček
Sedmimetrové hody: 1/1 – 5/5
Vyloučení: 4:2
Diváci: 175

Zlomové momenty: První polovina zápasu byla vyrovnaná a až ve 21. minutě se povedlo favorizovanému celku z Vysočiny odskočit na rozdíl dvou branek (12:10), a to díky Marianu Hajkovi. Podobný průběh utkání nabídlo až do 36. minuty, pak mamutům postupně docházeli síly. Ve 43. minutě se trefil Lukáš Krejz a Sokol rázem vedl 23:17. Když deset minut před koncem zvyšoval na 29:20 Adam Tomášek, tak bylo téměř jisté, že dva body zůstanou v Novém Veselí.

Zajímavost zápasu: Hráči Nového Veselí znovu potvrdili, že se jim proti Maloměřicím daří, vyhráli totiž osmé vzájemné utkání v řadě. Mamuti se z výhry nad Sokolem radovali naposledy 5. prosince 2020.

Nejlepší střelec: Lukáš Koubek v dresu Maloměřic dal 9 branek a znovu potvrdil, že byl v tomto ročníku největší oporou svého týmu. Za sezonu zatížil konto soupeřů 147 brankami.

Mládí vpřed: Nové Veselí vsází hlavně na mladé talenty. Tentokrát se nejvíce dařilo se sedmi brankami 19letému Robertu Halíčkovi. Pozadu nezůstali ani o rok starší házenkáři Lukáš Krejz a Adam Tomášek, kteří dali 6, respektive 4 branky.

Co výsledek znamená: Už před zápasem bylo jisté, že se oba soupeři v tabulce při jakémkoli výsledku neposunou, ani nepropadnou. Nové Veselí skončilo na 10. místě, Maloměřice ještě o dvě příčky níže.

zdroj:handball.cz