Výtečný start do nové sezóny a průběžné 1. místo!

SHC MALOMĚŘICE BRNO – TJ CEMENT HRANICE 30 : 19 (16:10)

Nový ročník mužské Extraligy odstartoval v Brně, kde Maloměřice přivítaly na své palubovce celek Hranic. Oba týmy na sebe narazily i v loňském play-out, příliš podnětů si z těchto utkání ale trenéři brát nemohli. Hráčský kádr se na obou stranách obměnil, především pak v případě Hranic.

Majlont vstoupil do utkání aktivněji, po třech minutách zvyšoval Lukáš Koubek na 3:0. Hosté se ale oklepali, přes celé hřiště se do prázdné sítě prosadil brankář Hranic Jan Juráš, který snižoval na rozdíl jednoho gólů. První zlom v zápase nastal po čtvrthodině hry, domácí hráči nejprve přežili bez úhony oslabení a následně perfektně využili vlastní početní převahu. Tomáš Musil zvyšoval pět minut před koncem poločasu na 15:7, v úplném závěru Jan Plaček korigoval na 16:10. Ani ve druhém poločase se Cementu nedařilo, hráči Maloměřic reagovali na každý inkasovaný gól a rozdíl ve skóre opět narůstal. Viktor Hastík zvyšoval na 24:14, Jiří Havlát na 27:15. Domácí se v poslední desetiminutovce sami přibrzdili množstvím dvouminutových trestů, které ale vývoj zápasu nijak nezměnily. Extraligovou sezónu začali Maloměřice dvěma body.

Rozhodčí: Hájek Milan, Kozler Tomáš

Zdroj: handball.cz