Zvládnutá koncovka přinesla první vítězství v soutěži

SHC MALOMĚŘICE BRNO – HBC JVP STRAKONICE 1921 26:25 (15:15) | 16.9.2023

Nejvíce branek: Kachlík 10, Ipser 5, Svoboda 3 – Nolč 7, Bičiště 7, Nejdl 4
Rozhodčí: Marek Bareš – Jakub Uhlíř
Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/2
Vyloučení: 3:5
Diváci: 211

Zlomové momenty: Pro hosty se stal osudovým jak začátek, tak i konec utkání. V úvodu zápasu se rychle dostali do třígólového deficitu, ten ale dokázali dorovnat i otočit. Těsně před koncem zápasu vedly Strakonice 25:23. Od tohoto momentu však nedaly ani gól a Maloměřice urvaly důležitou výhru o jedinou branku.

Zajímavost zápasu: Mezi 44. a 52. minutou utkání byli oba gólmani naprosto neprůstřelní a nepadla jediná branka.

Nejlepší střelec: Na straně domácích vynikal Tomáš Kachlík, jenž zapsal deset branek. Druhý nejlepší střelec týmu měl na kontě jen polovinu z jeho počinu. V dresu Strakonic se duel povedl dvěma hráčům, Lukáš Nolč i David Bičiště dali po sedmi gólech.

Mládí vpřed: Dvaadvacetiletý Tomáš Kachlík se stal nejlepším střelcem utkání a dotáhl svůj tým k výhře.

Co výsledek znamená: Zatímco Maloměřice se po dvou prohrách dostaly na vítěznou vlnu, Strakonice stále na svůj první bod čekají.

Pozápasové ohlasy:
František Urban, trenér SHC Maloměřice Brno:
 „Byly to hodně důležité dva body, náš herní projev nebyl ideální. Nevím, asi jsme měli v hlavách, že je to důležitý zápas a že musíme bodovat. Přišlo mi, že Strakonice hrály daleko více uvolněně. V prvním poločase jsme tuším neproměnili osm tutových šancí a nedokázali jsme se dostat do většího náskoku. Ale kdyby neplatí, každopádně velká pochvala za charakter týmu, kdy jsme ještě čtyři minuty před koncem ztráceli dva góly, že to kluci takto zvládli. V bráně byl na konci Vojta Douda, prostě muž zápasu. Já mu jen řekl, že není co ztratit, prostě tu bránu zavři. A on to udělal. Strakonicím chci poděkovat za super výkon, abych pravdu řekl, nečekal jsem, že nás budou takto trápit.“

Michal Zbíral, trenér HBC JVP Strakonice 1921: „Gratuluji domácím k výhře a zisku dvou bodů. Byly tam pasáže, kdy jsme byli zbytečně zbrklí, byly tam chyby na obou dvou stranách, úseky hry se střídaly horší s lepšími. Bohužel si myslím, že jsem brzo vyplýtval oddechové časy. Potřebovali jsme na konci trochu taktiky a bohužel ta možnost už tam nebyla. Kluci se to snažili brát na sebe, byla dvakrát ztráta míče v posledních dvou minutách, což byla chyba. Navíc přišlo zbytečné vyloučení, kdy jsme se pozdě vrátili, a to nás v podstatě stálo ty dva body. Jinak bojovné utkání, vzhledem k našemu zdravotnímu rozpoložení jsme ty dva body potřebovali i kvůli psychice, ale bohužel jsme na ně nedosáhli. Nic se nedá dělat, jedeme dál. Potřebujeme nasbírat trošku více zkušeností.“

Zdroj: handball.cz