Nábor: Pojď hrát házenou s námi!!!

Pojď HRÁT HÁZENOU S NÁMI!

  • Probuď v sobě házenkáře!
  • Poznej nové kamarády!
  • Nauč se týmovosti, všestrannosti a vzájemnému respektu!
  • Staň se majlonťákem! 
Pro všechny děti ročníků:
  • 2013 a mladší – přípravka
  • 2011 – 2012 – minižáci
  • 2010 – 2009 mladší žáci
Tréninky
MINI A PŘÍPRAVKA

Pondělí 16:00 – 17:00

Středa 16:00 – 17:30

MLADŠÍ ŽÁCI

Úterý 15:30 – 17:00

Středa 16:30 – 18:00

Pátek 15:30 – 17:00

Kontaktujte trenéra:
MINI A PŘÍPRAVKA

David Novotný, tel: 774 814 567  david.novotny@majlont.cz

MLADŠÍ ŽÁCI
Kristián Kolář, tel: 731 358 290  kristian.kolar@majlont.cz
Pavel Barák, tel: 730 108 320  pavel.barak@majlont.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

Další brněnské derby v nejvyšší soutěži házené mužů je za dveřmi

Další brněnské derby v nejvyšší soutěži házené mužů je za dveřmi

Již tuto sobotu změří své síly v maloměřické sportovní hale hráči domácího „Majlontu“ se svými brněnskými kolegy s SKKP Handball Brno. Utkání se hraje od 10:30 a v tomto utkání domácí celek SHC Maloměřice Brno bude oplácet svému soupeři jednogólovou prohru z podzimního utkání.

 

Podzimní utkání těchto dvou soupeřů, které se hrálo ve sportovní hale v Králově Poli na Vodové, se vyznačovalo velmi vyrovnaným průběhem s konečným výsledkem 28:27 pro domácí „Kénik“.  Jak nadcházející utkání vidí trenér domácích František Urban si můžete přečíst zde:

„V sobotu nás čeká odvetný zápas „Šalina derby“, na který se poctivě připravujeme. Víme o kvalitě soupeře a jeho silných stránkách, ke kterým patří i nejlepší střelec Extraligy Martin Kocich. V sobotním zápase v Lovosicích jsme obdrželi 42 gólů, které ve velké míře pramenily z nedůrazné obranné činnosti a nedisciplinovanosti v útočné fázi hry. Právě na tomto musíme zapracovat v týdnu, pokud chceme pomýšlet na úspěch. Na podzim jsme na Kéniku odehráli bez zraněných opor týmu docela dobrý zápas, tak si myslím že v domácím prostředí po loňské remíze bychom si v „Šalina derby“ mohli konečně připsat i výhru. Věříme, že „Šalina derby“ přiláká fanoušky obou týmů, který přispějí k parádní atmosféře utkání“, řekl František Urban. Nutno dodat, že na podzim si našlo cestu na toto derby 700 diváků.

Maloměřice v zimní přípravě pomalu zapracovávali do svého kádru další hráče. Část přípravy absolvoval s týmem talentovaný Tomáš Kachlík z házenkářské líhně Újezdu u Brna, na hostování se vrací již osvědčený David Popela z vedoucího celku 2. Ligy Sokola Telnice. Na přestup ze Zubří přichází dvacetiletý pivot Štěpán Fiala (odchovanec Sokola Velké Meziříčí), kterého zdobí 24 reprezentačních utkání z dorosteneckých a juniorských kategorií. V jednání je i možnost hostování levorukého Lukáše Ženatého, odchovance SKKP Handball Brno, nadcházejícího soupeře „majlontských“. Tým Maloměřic se tak hodlá vyhnout nepříjemné situaci se zraněním hráčů, která jej postihla prakticky po druhém podzimním kole. Tehdy pro dlouhodobá zranění přišel o své opory, a převažující část podzimní sezóny absolvoval ve značně oslabené sestavě.

 

Ota Veselý

Lovosice měli zápas pod kontrolou

HK FCC MĚSTO LOVOSICE – SHC MALOMĚŘICE BRNO 42:29 (26:15) | 28.1.2023
Nejvíce branek: Trkovský 10, Kupa 6, Motl 5 – Ipser 6, Koubek 5, Krošík 5
Rozhodčí: Pavel Blanár – Jiří Opava
Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/3
Vyloučení: 2:1
Diváci: 627

Zlomové momenty: Lídr tabulky předvedl už drtivý vstup do utkání. V 6. minutě zvyšoval Jan Kupa na 5:0. Celé utkání Lovosice v klidu kontrolovaly a po sebevědomém výkonu získaly dva body. Nakonec zvítězily velkým třináctibrankovým rozdílem.

Zajímavost zápasu: Lovci dominovali v prvním poločase, v němž nasázeli neuvěřitelných 26 gólů. Takový počet branek za třicet minut ještě v letošní sezoně nikdo nenastřílel.

Nejlepší střelec: Jaroslav Trkovský potvrdil pozici nejlepšího lovosického střelce. Konto Maloměřic zatížil rovnými deseti góly, všechny nasázel ze hry.

Co výsledek znamená: Severočeši zvítězili popáté v řadě a upevnili si pozici v čele tabulky minimálně do dalšího kola. Maloměřice zůstávají předposlední s pětibodovým náskokem na Hranice.

Pozápasové ohlasy:
Roman Jelínek, trenér HK FCC Město Lovosice: „Do zápasu jsme chtěli vstoupit s maximální koncentrací a důrazem, tak abychom od prvních minut diktovali tempo hry. To jsme do puntíku splnili a od začátku utkání jsme byli dominantní. Cenné minuty tak dostali hráči, kteří se do hry tolik nedostávají a herní zátěž jsme rozložili na celou lavičku. Mohli jsme si tak vyzkoušet i některé nové věci, které jsme v pauze trénovali.“

Jiří Motl, křídlo HK FCC Město Lovosice: „Nechtěli jsme v tomto duelu nic podcenit, protože nás v dalším kole čeká Karviná a do tohoto střetnutí jsme si nechtěli nést jakékoliv negativní věci. Jsem rád, že se duel odehrál ve vysokém tempu, neměli jsme v něm skoro žádná hluchá místa a cením si toho, že prostor dostali všichni hráči. Pro méně vytížené hráče to znamená zkušenosti. Děkuju divákům za hojnou návštěvu.“

František Urban, trenér SHC Maloměřice Brno: „Čekali jsme těžký zápas, který se také potvrdil. Mrzí mě, že nám utekl vstup do utkání, který měl soupeř výborný. Šance, které jsme si vytvořili, jsme neproměnili, a to nás sráželo. Do druhé půle Lovosice vstupovaly již s dostatečným náskokem, ale jsem rád, že ho jednou tak nenavýšily v poločase druhém. My jsme soupeři vstřelili dost branek, ale propadli jsme v obraně, na tom musíme zapracovat.“

zdroj: handball.cz