Nábor: Pojď hrát házenou s námi!!!

Pojď HRÁT HÁZENOU S NÁMI!

  • Probuď v sobě házenkáře!
  • Poznej nové kamarády!
  • Nauč se týmovosti, všestrannosti a vzájemnému respektu!
  • Staň se majlonťákem! 
Pro všechny děti ročníků:
  • 2013 a mladší – přípravka
  • 2011 – 2012 – minižáci
  • 2010 – 2009 mladší žáci
Tréninky
MINI A PŘÍPRAVKA

Pondělí 16:00 – 17:00

Středa 16:00 – 17:30

MLADŠÍ ŽÁCI

Úterý 15:30 – 17:00

Středa 16:30 – 18:00

Pátek 15:30 – 17:00

Kontaktujte trenéra:
MINI A PŘÍPRAVKA

David Novotný, tel: 774 814 567  david.novotny@majlont.cz

MLADŠÍ ŽÁCI
Kristián Kolář, tel: 731 358 290  kristian.kolar@majlont.cz
Pavel Barák, tel: 730 108 320  pavel.barak@majlont.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

Hledáme pomocné trenéry a asistenty pro mládež!

Házenkářský klub SHC Maloměřice Brno hledá do svých řad pomocné trenéry a asistenty pro trénování mládeže.

Náš klub má bohatou historii a my mnoholeté zkušenosti. Jsme kolektiv nadšenců pro sportovní a klubový život. Sportovní přípravu dětí bereme vážně, takže hledáme do našich řad posily, třeba právě Vás. To, že nejste na házenou specializovaní, není překážkou.

Staňte se součástí extraligového klubu házené a pojďte s námi rozvíjet Majlontská mládežnická družstva.

 

Hledáme:

– licencované trenéry, ale i absolventy a studenty sportovních oborů se zájmem o práci trenéra – trenérská licence tedy není podmínkou

– zájemce ochotné podílet se pravidelně a systematicky na trénování dětí

 

Očekáváme:

– zodpovědnost

– vášeň pro sportovní hry (házená výhodou) a práci s dětmi

– chuť spolupracovat s dalšími trenéry při vedení tréninkové jednotky, ale napřílad i na tvorbě a realizaci ročního tréninkového plánu

– ochotu spolupracovat po celou sezónu (srpen až květen)

 

Nabízíme:

– být součástí extraligového klubu

– zázemí nové sportovní haly s širokým sortimentem sportovního vybavení a posilovnou

– možnost úzké spolupráce také s plně profesionálním trenérem mužů s dlouholetou zkušeností na vrcholové úrovni

– možnost uplatnění praxe pro studenty sportovního oborů

– možnost účasti na vzdělávacích seminářích, dodělání/rozšíření trenérské licence

– finanční odměnu a formu spolupráce na DPP, DPČ, nebo živnostenský list

Zachránění…

Už před posledním utkáním play out s Jičínem bylo jasno, že posledním celkem v tabulce zůstane nehledě na výsledek Cement, který nastoupí do baráže.

Rozhodovalo poslední kolo! V PLAY-OUT na dálku proběhl souboj Maloměřic s Hranicemi o udržení v soutěži, oba celky měly před posledním zápasem osm bodů. O den dříve než Maloměřice hostily Jičín, Hranice podlehly Frýdku-Místku o jedinou branku 28:29. S ohledem na na lepší vzájemnou bilanci utkání a skóre tak Maloměřice v konečné tabulce Hranické házenkáře definitivně přeskočily. Cement Hranice tak nastoupí v sobotu 14.5. do prvního utkání baráže o udržení v Extralize, proti vítězi první ligy, kterým jsou HBC Strakonice.

Utkání s Jičínem bylo posledním pro maloměřické házenkáře Jirku Havláta a Lukáše Vítka, kteří se v něm rozloučili se svou bohatou a úspěšnou kariérou, a také se spoluhráči a fanoušky. Přejme jim společně hodně úspěchů v dalším životě a věřme, že je budeme moci dále potkávat na palubovkách v maloměřických barvách, i když v jiné, než hráčské pozici.

V posledním utkání se klub rovněž loučil s Lubošem Hlipalou, který se přesouvá na palubovku právě Jičína, posledního soupeře Maloměřic v paly out. I jemu samozřejmě vedení klubu přeje hodně úspěchů v jeho další sportovní kariéře, jak ostatně plyne ze slov hospodáře oddílu Aleše Koláře. „ Odchod Luba nás velmi bolí a je to pro nás velká ztráta jak herně, tak hlavně lidsky. Byl v našem klubu velmi oblíbenou personou, jak mezi dětmi, v kabině tak i u našeho správce, kterému vždy nezištně pomohl s jeho prací, nebo i dobrou radou, jak a co zlepšovat. Musím rovněž ocenit jeho férový a rovný přístup, kdy nás o svém záměru změnit působiště informoval napřímo a s dostatečným předstihem. Mohl odejít za lepším už v lednu, ale rozhodl se zůstat, a pomoci nám k záchraně. A to se v dnešní společnosti jen tak nevidí“.

A co říká k záchraně trenér františek Urban?

Tak co říkáte na poslední kolo play out sezóny?

Tak já teď nevím, co na to přesně říct. No, poděkování do Frýdku, že to odehráli proti Hranicím se ctí a fér, tak by to asi mělo být. Frýdek byl celou dobu v utkání lepší i přes závěrečné drama. Dopadlo to jak to dopadlo. Prostě takhle to mělo dopadnout.

 

Něco k poslednímu utkání Maloměřic s Jičínem?

Jičín hrál velmi dobře, byl pro nás super soupeř. My tyto utkání musíme hrát, jen takto se posuneme dál. Když se ohlédnu za play out, možná je škoda, že sezóna už končí, výkony našeho týmu se postupně posunovaly výš a výš. S Jičínem už možná v hlavách některých hráčů bylo uvolnění z toho, že už je o jejich záchraně rozhodnuto. To mě mrzí, protože hráči musí vždy hrát každý zápas na plno, mají na zádech své jméno a na prsou reprezentují znak klubu, a proto nemůžou vypustit ani vteřinu utkání. Je to těžké hodnotit, když už každý ví, že o nic nejde, ale takto by to mělo být.

 

Zaznamenali jsme nějaké loučení s hráči po utkání, tak  jak to bude s hráčským kádrem a na lavičce Maloměřic dál, jste už dohodnutí, nebo budete teprve sedět s klubem?

Tak my jsme byli před dohodnutí s vedením klubu, máme společné vize a plány, a že v případě záchrany je budeme v následujících dvou letech realizovat. Na tom jsme dohodnutí, takže cíl zadání prvního kroku byl splněn, jsme zachránění, takže si hned v následujícím týdnu sedneme a začneme krok po kroku realizovat změny. Co se týká kádru na příští sezónu, budou tam určitě některé další fluktuace. Ale říkám, je potřeba si na to sednout s chladnou hlavou, ale vypadá to tak, že moje další kroky budou tady v Brně. 

 

Autor : Otakar Veselý