Béčko stále sklízí vítězství, doma porazilo Telnici 27:20

V sobotu po obědě čekalo na domácí Maloměřice zajímavé utkání s aspirantem na titul, a to Telnicí. Zápas byl o to poutavější, že za A-tým Majlontu v extralize nastupují právě dva hráči z kádru Telnice, jmenovitě Zdeněk Kukla a David Popela.

Zápas začal překvapivě skvěle pro domácí, kteří měli doposud v sezóně právě problémy v začátcích utkání a vždy museli dotahovat ve skóre soupeře. Nicméně tentokrát se mužstvo pod vedením Libora Kubíčka mohlo spolehnout na důraznou a pevnou obranu a doslova nepřekonatelného Karla Schwarzera, kvůli němuž se musí nejspíš ještě teď telničtí střelci budit v potu ze spaní. Majlont rychle odskočil na 7:1 zejména díky rychlým brejkům. Hostujícího gólmana trápil nejvíce Josef Vykouřil, který dokázal míč dostat do sítě i z neuvěřitelných střeleckých úhlů. První poločas skončll za stavu 16:8.

Ve druhé půli domácí stál kontrolovali hru, nicméně hra v jejich podání ztratila na svém dravém a po gólech hladovém projevu. Telnice se začala prosazovat střelami z dálky a svou obranou s vysunutou střední spojkou zatápěla domácím útočníkům. Hosté tak ke konci utkání uřizli brankový rozdíl na 5 gólů, avšak Maloměřice ke konci posbíraly zbylé síly a i ve čtyřech hráčích dokázaly zvítězit v poměru 27:20.

Béčko tak i nadále vodí 2. lize mužů v jihomoravském regionu. Mezi nejlepší střelce utkání na straně domácích se zapsal Josef Vykouřil se šesti góly a Jan Drásal, který vsítil čtyři branky.

Martinu Vítkovi přejeme brzké a bezproblémové uzdravení.

Majlont nestačil na Karvinou

SHC Maloměřice Brno – HCB Karviná 19:33 (5:17)

Do utkání vstoupila lépe Karviná díky dvěma vstřeleným gólům. Maloměřice toto manko sice dotáhly, ale hosté brzy utekli ve skóre ještě výrazněji. A to i přesto, že čelili přesilovkám Brna po vyloučeních Dominika Soláka a Matěje Nantla. Druhý poločas tak zahajovala Karviná s náskokem 17:5. Hráči Maloměřic se ještě snažili vrátit do hry a přidali více branek než v první části, jenže hosté o výhru už nepřišli. Karviná uspěla výsledkem 19:33 a zůstává v popředí tabulky.

Nejlepší střelci: Hotárek 4, Jirák, Číž Radek, Ždánský, Horák, Osoba všichni 2 – Chudoba 5/2, Solák 5, Monczka, Urbanský, Nantl všichni 4. Rozhodčí: Filip Barták, Karel Hladký. Sedmimetrové hody: 2/0 – 4/3. Vyloučení: 3 (ČK Číž):3. Diváci: 191.

Vít Musil, trenér SHC Maloměřice Brno: „V první půli jsme byli zaleknutí, nedokázali jsme dát některé góly. Není to příjemné, když soupeř odskočí a nás sráželo, že jsme dali za první poločas jen pět gólů. Na druhou stranu jsme hráli prakticky proti nejlepším hráčům v republice, takže je to pro nás velká škola. Jsem rád, že se kluci nevzdali a že jsme se poprali o výsledek ve druhé časti.“

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná: „Přijeli jsme sem pro dva body a nezranit se. Máme to nyní trošku nabité, takže jsme tyto cíle splnili. V prvním poločase jsme si vytvořili dostatečný náskok a v tom druhém jsme už pouze dohrávali. Soustředíme se na další utkání, čeká nás i pohárový zápas. Byly tam lepší i horší momenty, ale cíl jsme zvládli naplnit a body máme.“

Zdroj: ČSH   Foto: Ivo Dudek

Domácí zápas proti Karviné bude charitativní

Muži nastoupí v šestém kole STRABAG Rail Extraligy proti HCB Karviná, jednomu z nejlepších týmů soutěže.  Tentokrát výtěžek ze vstupného půjde na pomoc paní Kateřině Skirkové, jejíž dům v Maloměřicích v minulém týdnu zachvátil požár. Rádi bychom jí tak pomohli v této nelehké situaci.

Utkání se odehraje v sobotu 12.10 v 11 hodin ve Sportovní hale Maloměřice.

SHC Maloměřice Brno-HCB Karviná

Jaké ambice mají oba týmy před duelem?

Vít Musil, trenér SHC Maloměřice Brno: „Karviná je úřadující vicemistr a podle mě velký kandidát v boji o letošní titul. Do karet nám hraje to, že kvůli programu evropských pohárů jsou nyní hodně vytížení a mají minimum času mezi jednotlivými zápasy pro regeneraci a trénink. Rozhodně do toho nepůjdeme předem rezignovaně. Karviná sice bude plnit roli favorita, ale do zápasu nastoupíme s chutí poprat se o výsledek a předvést dobrý výkon, aby si i naši fanoušci a diváci přišli na své.”

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná: „Na utkání v Maloměřicích se musíme plně koncentrovat jako na každý jiný zápas. Vše je o hlavách hráčů. Jsem si vědom toho, že k nějakému podvědomému podcenění může dojít, a to právě nemůžeme připustit. Chtěl bych v utkání dát dost příležitostí všem hráčům v kádru, tak ať v podzimním nahuštěném programu rozprostřeme zátěž mezi všechny hráče.“

Muži B nastoupí proti houževnatému soupeři Sokolu Telnice. Starší dorost přivítá TJ Holešov a mladší žáci se postaví proti Telnici rovněž.

Muži B-Sokol Telnice v 13 hodin

Starší dorost- TJ Holešov v 15 hodin

Mladší žáci-Sokol Telnice v 9 hodin

Zdroj: ČSH