Veselí kontrolovalo zápas a zaslouženě vyhrálo

TJ Sokol Nové Veselí – SHC Maloměřice 30:25

Domácí se chtěli se sezónou rozloučit vítězně, jako nejlepší tým letošního pla yout. Potrápit domácí celek naopak zamýšleli hosté z Maloměřic, ovšem úvod zápasu byl jasně v režii domácích. Domácí střelci rozjeli rychlou palbu a během dalších dvou minut už bylo skóre 5:1. Když po jednom gólu Maloměřic, přišly dva další na domácí straně, vybíral hostující trenér už v osmé minutě zápasu první time out. Hostům se pak podařilo překonat dobře fungující domácí obranu a snížit na rozdíl dvou branek – 8:6 ve 14 minutě. To bylo ovšem na dlouhou dobu naposledy, co se hostující hráči dokázali takto gólově přiblížit. Veselští hráči dobře bránili, skvělé zákroky si připsal i brankář Šimovček, na druhé straně se dokázali střelecky prosazovat. Rozdíl ve skóre tak i nadále narůstal a první poločas vyzněl jasně pro Veselí 18:9.

Hosté z Maloměřic rozhodně nechtěli odjet z Vysočiny s výpraskem a dokázali se ve druhé půli vybičovat k lepší mu výkonu. Domácí protočili v průběhu zápasu celou soupisku, do branky se ve druhé půli postavil Michal Studený, v poli se představili mladíci Tomášek či Ševčík, který si připsal extraligovou premiéru včetně prvního gólu. Ve 47. minutě drželi veselští hráči stále ještě osmibrankový náskok (25:17). Efektivita střelby už nebyla na domácí straně tak vysoká a hosté trestali chyby. To se projevilo i ve skóre, když Jirák snižoval na rozdíl už pouhých tří branek (25:22). Rychlá odpověď ovšem přišla z ruky Melichara, následně zmiňovaný gól Ševčíka a Korbela, a skóre bylo opět o šest (28:22). Závěrečné minuty si domácí hráči pohlídali, dvě sekundy před závěrečným hvizdem si ještě stihli připsat třicátý gól a zvítězili tak v pátém zápase play out 30:25.

 

Pro domácí Nové Veselí tak skončila letošní sezóna, která byla pro tým z Vysočiny často nahoru a dolu, úspěšně a s bilancí pěti výher a jedné prohry jsou nejlepším týmem play out. Hostující Maloměřice budou chtít napravit svůj výkon z tohoto zápasu a rozloučit se se sezónou příští víkend v domácím utkání proti Hranicím.

„Tento zápas byl z naší strany takovým zápasem dvou poločasů. První poločas posledního zápasu v sezóně byl naším nejlepším v aktuálním extraligovém ročníku. Přesně tak bychom se chtěli prezentovat v budoucnosti a podle toho nejen strukturovat jednotlivé tréninky, ale také vybírat a využívat konkrétních hráčů. Agresivní a pohyblivá obrana, která nám umožní hrát co nejvíce rychlých útoků. Bylo ohromnou radostí i zadostiučiněním vidět naše hráče létat s úžasnou lehkostí na palubovce a bavit se házenou. Samozřejmě tam přišla i nějaká zahození, ale to je přirozené. Ve druhé části hry jsme částečně doplatili na extrémně vysoké tempo hry. Ale především jsme Majlontu dali šanci se znovu nadechnout množstvím neproměněných tutovek. Pokles efektivity není o štěstí. Je o nezbytnosti mít na „tempo házenou“ adekvátně kondičně i herně připravených 12-13 hráčů a jejich pravidelnou rotací udržet nejen vysoký počet útoků, ale zejména úspěšnost střelby. Efektivita se snížila, trošku jsme možná znervózněli. Na druhou stranu dostali všichni prostor, zahráli si všichni hráči. Takže já jsem hrozně rád, za kluky, za tento tým. Strašná škoda, pro mě osobně, že už je konec sezóny. Na závěr bych ještě rád jménem celého klubu poděkoval všem fanouškům, kteří nám nepřestali věřit a stáli během náročné sezóny za námi,“ zhodnotil poslední výkon svého týmu v soutěžním ročníku trenér Veselí Peter Kostka.

Trenér Maloměřic jen těžko hledal slova pro zhodnocení výkonu svých svěřenců. „Bohužel to, co jsme předvedli, je jednoznačně hrozná ostuda. Kdyby nás v prvním poločase nezachránili gólmani, tak jsme prohráli už o dvacet možná už v přestávce, a to jenom proto, že jsme běhali na půl plynu. Není možné, abychom z patnácti branek dostali třináct z rychlého brejku nebo z druhé vlny. To skutečně odporovalo tomu, na co máme. Poločasová přestávka v kabině rozhodně nebyla poklidná, protože kdybychom takto měli odehrát ten druhý poločas, tak se ani nemůžeme vrátit domů. Pak už jsme hráli jako tým, ale bylo pozdě, protože stahovat desetibrankové manko je příliš těžké, a to štěstíčko by bylo příliš vrtkavé, to bychom po něm chtěli moc. Za mě jednoznačně zklamání,“ bouřil i po utkání trenér Musil.

 

Zdroj: handball.cz

První vítěztsví v Šalina derby

SHC Maloměřice – SKKP Handball Brno 33:23 (20:10)

V sobotu dopoledne bylo na programu v rámci play out nejvyšší házenkářské soutěže již tradiční brněnské šalina derby mezi celky z Maloměřic a Králova Pole. Dosavadní bilance jasně hovořila ve prospěch hostujícího celku z „Kéniku“, ale domácí „Majlont“ hned od začátku utkání dával rázně najevo, že dnes bude chtít tuto nelichotivou sérii porážek přerušit. Hráči Maloměřic celý první poločas podávali koncentrovaný a téměř bezchybný výkon a donutili hostujícího trenéra Pavla Hladíka vybrat během prvních 20 minut dvakrát oddechový čas. Ani to ale rozjeté domácí borce nezastavilo a ti postupně navyšovali stav poločasového výsledku až na těžko uvěřitelných 20:10. Třešničku na povedený výkon dal již po uplynutí řádné hrací doby první půle Luboš Hlipala, který nekompromisně proměnil poslední hod z hranice devíti metrů.

Do druhé půle oba celky vstoupily s jasným cílem. Domácí udržovat a navyšovat skóre ve svůj prospěch a hosté naopak co nejrychleji snížit náskok Maloměřic. To se jim hned z kraje podařilo dvěma slepenými brankami, ale domácí se rychle uklidnili a nadále si udržovali solidní náskok. Ve 48. minutě přidal výborně hrající Kristián Kolář branku na 25:17 a Majlont směřoval k vysněnému a jasnému vítězství. V 51. minutě vsítil Filip Jung pověstný třicátý gól a zvýšil na 30:21 a utkání se pak již víceméně v poklidu dohrávalo. Dnes Maloměřičtí opravdu potěšili své věrné fanoušky fantastickým výkonem a ovládli derby jasně ve svůj prospěch v poměru 33:23.

Trenér domácích Vít Musil byl pochopitelně velmi spokojený a výkon svých hráčů hodnotil jako nadprůměrný. Zdůraznil, že jeho svěřenci konečně pochopili, že mohou být vyrovnaným i lepším týmem také papírově silnějším soupeřům a vyzdvihnul výkon brankáře Karla Zaplatílka.

Naopak hostující trenér Pavel Hladík byl velmi nespokojen s nasazením svých svěřenců a zdůraznil, že domácí hráči chtěli dnes mnohem více vyhrát a šli za tímto cílem celý zápas.

Zdroj: handball.cz

Opustil nás Mira Reimisch

Ještě se na Majlontě neotřepali z náhlého úmrtí Miroslava Pospíšila před dvěma týdny a přišla další smutná zpráva. V sobotu opustila majlontskou  rodinu další legenda – Mira Reimisch.

Dotlouklo další, ryzí Majlontské srdce. I přes slovenský původ byl celou svou osobností spjatý s Maloměřicemi, zejména pak s místním házenkářským klubem. Mira Reimisch, alias Hugo byl sportovec tělem i duší, boxer, hokejista, házenkář, zkrátka tvrdý chlap. Neuhnul žádné ráně a hodně jich také rozdal. Pro každého měl dobrou radu a ovlivnil vývoj řady maloměřických házenkářů. Také v důchodu zůstal věrný Majlontu, coby spolehlivý funkcionář a správce.

Jeho neopakovatelné průpovídky, věčný optimismus a smysl pro „každou srandu“, provázely nejednu generaci celým házenkářským životem.

Mira byl a v našich srdcích zůstane symbolem laskavého, dobrého člověka, šířícího za všech okolností dobrou náladu.

Věnujme mu, prosím, tichou vzpomínku.