David Novotný, tel: 774 814 567  david.novotny@majlont.cz

Kristián Kolář, tel: 731 358 290  kristian.kolar@majlont.cz
Pavel Barák, tel: 730 108 320  pavel.barak@majlont.cz

KH ISMM KOPŘIVNICE – SHC MALOMĚŘICE – BRNO 36:29 (15:9) | 24.9.2022

Nejvíce branek: Polcar 9, Gřes 6, Ošmera 4 – Koubek 6, Krošík 5, Hliničan 5.

Rozhodčí: Filip Barták – Karel Hladký.

Sedmimetrové hody:
 6/3 – 2/1.

Vyloučení: 5:3.

Páté kolo nejvyšší házenkářské soutěže nabídlo také souboj dvou týmů ze spodní části tabulky. Vzhledem k důležitosti utkání začaly oba celky nervózně a úvod byl na góly chudý. Po deseti minutách se od stavu 3:3 přeci jen osmělila domácí Kopřivnice, která si začala budovat zajímavý náskok. Hosté na prvotní nástup ještě dokázali zareagovat a pět minut před přestávkou korigovali dvěma slepenými zásahy Jana Hliničana na rozdíl dvou tref. Po oddechovém čase se však opět začali prosazovat házenkáři Kopřivnice, kteří šli do kabin s vedením 15:9.

Maloměřice navíc vůbec nezachytily nástup domácích po změně stran a rozdíl ve skóre byl tak najednou desetibrankový. Velkou zásluhu na tom měl i velmi dobře chytající Bohumil Pšenica. Hosté poté využili polevení soupeře a dvakrát dokázali snížit svou ztrátu na čtyři góly, ovšem blíže se nedostali ani v situaci, kdy měli domácí na hrací ploše o dva vyloučené hráče méně. Závěr si už Kopřivnice, kterou střelecky táhli Janové Polcar a Gřes, pohlídala a její házenkáři tak mohli s fanoušky oslavit druhé vítězství v sezoně.

Aleš Chrastina, trenér KH ISMM Kopřivnice: „Pro nás bylo nejdůležitější, abychom se nastavili do roviny bojovnosti a plnění taktických pokynů, dodržování nějaké disciplíny v obraně. Myslím, že jsme to zvládli tak, jak jsme chtěli. Až na malé drobnosti v obraně jsme fungovali opravdu hodně dobře. Měli jsme dobrý vstup do druhého poločasu, ale začala nám trochu dělat problémy vysunutá obrana soupeře. Naštěstí i na ni jsme našli skulinky a skóre si pohlídali. Jsme určitě rádi za dva body, protože ty jsou pro nás důležité.“

František Urban, trenér SHC Maloměřice Brno: „Gratuluji domácím k vítězství. Byl to hodně zajímavý zápas, i když jsme udělali spoustu chyb a neproměnili mnoho vyložených šancí, musím kluky pochválit. V té nelehké situaci, ve které momentálně kvůli zranění jsme, si myslím, že mladí kluci, kteří před rokem hráli ještě druhou ligu, nabírají každým zápasem zkušenosti. Líbila se mi vysunutá obrana, kterou jsem možná mohl zařadit dřív. Teď je dost nahuštěný program, takže je málo času připravit se na dalšího soupeře. Hraje se ve středu i v sobotu a pro nás je to dost problém, ale pro mladé je každý takový zápas zkušenost. Každopádně bič mrská až na konci sezony a já věřím, že kluci zkušenosti na konci sezony přetaví. Ještě jednou děkuji za zápas a gratuluji domácím k vítězství.“

Zdroj:handball.cz

Mladý tým Maloměřic na karvinského favorita nestačil

SHC Maloměřice Brno – HCB Karviná 21:31 (10:14) | 21.9.2022

Nejvíce branek: Koubek 4, Tejzr 4, Ipser 3, Korger 3, Krošík 3, Hliničan 3 – Patzel 7, Užek 6, Fulnek 4.

Rozhodčí: Petr Kichner – Michal Vacula.

Sedmimetrové hody: 0 – 3/2.

Vyloučení: 1:1.

Maloměřice nezačaly utkání nejlépe a první trefy se jim podařilo dosáhnout až v probíhající desáté minutě zápasu. To už Karviná vedla pětibrankovým rozdílem. Domácí se poté herně zvedli a dařilo se jim dotahovat manko na svého soka. V závěru poločasu bylo k vidění několik chyb na obou stranách, doposud probíhající vývoj duelu to však nijak výrazněji neovlivnilo, a nakonec šla Karviná do šatny s čtyř brankovým vedením v zádech.

Druhý poločas započal v obdobném duchu jako samotný začátek zápasu. Karvinští postupně navyšovali své vedení a v průběhu poločasu se sice trenér Maloměřic pokusil dát impuls svému týmu v podobě střídání gólmanů. Stejně jako startující Zaplatílek, i střídající Koňařík dokázal několika dobrými zákroky zneškodnit šance karvinského celku. Postupem času Baník zvolnil a hlídal si své vedení, maloměřický celek, ochuzený o některé ze svých opor, nakonec prohrál desetibrankovým rozdílem.

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „Předsevzali jsme si, že zápas rozehrajeme v prvních dvaceti minutách se základní sestavou, poté dalších deset dohrajeme v jiném složení. Tam musím však trochu přiznat, že to byla ostuda. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že zkusíme hru 7 na 6, to už pak fungovalo. U soupeře je však vidět práce trenéra Urbana, tým zrychlil, hraje smysluplné kombinace a jeho výkon se mi líbil.“

František Urban, trenér SHC Maloměřice Brno: „Trápí nás především technické chyby. 19 jich bylo v Zubří, 17 s Jičínem a proti Karviné 21. Vytvořit tolik technických chyb proti mistrovi, s tím nelze pomýšlet na dobrý výsledek, natož na výhru. Chyběli nám čtyři hráči základní sestavy, pro mladé kluky to byl těžký duel. Na začátku jsme měli vůči soupeři přílišný respekt, pochvala však pro tým do druhé půle, kdy jsme vytáhli obranu a mělo to dobré parametry, jenže jsme neproměňovali čisté šance, Karviná si navíc celou druhou půli zkoušela hru 7 na 6. Prohra o deset je dobrý výsledek, ale pokud by bylo méně technických chyb a více proměněných šancí, pak jsme mohli mít z toho zápasu lepší dojem.“

Zdorj: handball.cz