Ve středeční předehrávce proti Hranicím se ukážeme před TV kamerami

Středeční předehrávka 4. kola STRABAG Rail Extraligy v Hranicích bude ve znamení televizního utkání na ČT Sport od 17.00h. Po nepovedeném domácím zápase a krátké regeneraci, bude utkání určitě velmi vypjaté. 

Náš kouč Vít Musil dodává: „Tento zápas s Hranicemi přichází ve velmi krátkém sledu po našem domácím zápase s Jičínem a to byl zápas, který jsme vůbec nezvládli, takže to pro nás není jednoduchá situace. Není zde moc prostor na to, abysme něco pořádně natrénovali, takže to z naší strany musí být především o správném přenastavení v hlavách.

Po herní stránce potřebujeme do naší hry dostat víc pohybu a vytvořit si tak šance pro osobní souboje a v obraně zodpovědně plnit osobní úkoly.
Hranice mají tým poskládaný ze zkušených hráčů a odehráli slušné zápasy s Karvinou a Plzní, takže chlapi musí předvést maximální odhodlání a týmovou spolupráci, abysme odčinili sobotní selhání.“
TJ Cement Hranice – SHC Maloměřice 17.00 h na ČT Sport
Foto: Ladislav Adámek/HC Dukla Praha

Špatný výkon domácích znamenal jasnou výhru pro Jičín

Třetí z víkendových zápasů mezi Maloměřicemi a Jičínem dopadl jednoznačně ve prospěch Jičína. Už o poločase vedli Jičínští vysoko 14:8 a ani ve druhé půli nedali domácímu výběru šanci.

Domácí nezachytili nástup Jičína, nedokázali překonávat postavenou obranu soupeře a z rychlých protiútoků hosté odskočili pěti brankami na 0:5, na což domácí trenér reagoval oddechovým časem. První branku se podařilo vstřelit hráčům Maloměřic až v deváté minutě a o minutu později přidali Maloměřice i druhou branku. Jičín však nepřipustil návrat Maloměřických do utkání a postupně díky postavené obraně zvyšoval svůj náskok, přičemž Maloměřickým hráčům absolutně chyběla střelba z devíti metrů a ze šesti metrů se prosazovali pouze sporadicky. Konečné skóre prvního poločasu tak skončilo 8:14 a to díky několika skvělým zákrokům maloměřického brankáře Michala Mazače. Ve druhém poločase se obraz hry prakticky nezměnil, kdy hráči Jičína dominovali nad maloměřickými prakticky ve všech oblastech hry. Zákonitě tak navyšovali své vedení a zápas tak dovedli do vítězného konce se závěrečným skóre 20:34.

 

 

„Dávali jsme si velký pozor na ten začátek utkání, hráče jsme na to speciálně připravovali i vzhledem ke zkušenostem z jara, kdy jsme tady odehráli podobné utkání. Do 20. minuty prvního poločasu jsme byli pozorní na obraně, dávali jsme velmi lehké góly z přechodu do rychlého protiútoku. Pak tam přišly nějaké technické chyby a nepozornosti v obraně a do poločasu jsme šli s šestigólovým náskokem. Zachytili jsme ale dobře nástup do druhého poločasu a tam si myslím, že jsme to definitivně zlomili a dohráli jsme to utkání v pohodě,“ hodnotil průběh zápasu trenér Jičína Petr Mašát.

Trenér Maloměřic Vít Musil byl pochopitelně zklamán. „Bohužel jsme vstoupili do utkání tím nejhorším způsobem, který existuje a od toho se odvíjelo celé utkání. Těch věcí, které nám dnes nefungovali, je strašně moc, asi bych to shrnul, že jsme selhali jako kolektiv a neodehráli jsme tento zápas se správným týmovým nasazením. Rozhodně jsme zahráli nejhorší zápas v soutěži a i v přípravě a nedokázali jsme se z toho po celou dobu utkání vzpamatovat. Řada hráčů se musí nad svým dnešním přístupem k utkání zamyslet,“ okomentoval výkon svěřenců Musil.

Dva body zůstaly na Vysočině

První minuty zápasu Nového Veselí s Maloměřicemi přinesly dobré proměněné šance domácích podpořené velmi dobrým výkonem domácího brankáře Michala Studeného. Hráči Veselí si postupně budovali náskok, který ovšem hostující hráči bojovným výkonem drželi stále kolem čtyř pěti branek. V poslední minutě prvního poločasu trefil gólman Studený prázdnou branku a do kabin se šlo za stavu 15:9. Zlepšený výkon Maloměřic, chyby v obraně domácích a neproměněné šance umožnily hostům stáhnout skóre na rozdíl tří branek. Hra se zpomalila chybami na obou stranách. Domácí však podpořeni výbornou kulisou domácích fanoušků, kteří v rámci tohoto zápasu slavili 50. leté výročí založení oddílu házené v Novém Veselí, bojovali o body a kontrolovali skóre až do samotného závěru. Dva body tak za výhru 25:22 zůstávají na Vysočině.

„Určitě jsme šťastní, že jsme uhráli dva velmi důležité body v domácím prostředí. To je asi to nejvíc potěšitelné v tomto zápase. S hrou jsem spokojený tak napůl. První poločas z naší strany snesl v útočné fázi přísnější kritéria, obranná fáze nám ovšem nefungovala. V prvním poločase dobře zavřel bránu Michal Studený, to znamená, že na první pohled to mohlo vypadat, že jsme dobře bránili. V druhém poločase nám ale obrana nefungovala,“ hodnotil kriticky trenér domácích Peter Kostka a dodal: „Pokud nám proti týmům, jako jsou Maloměřice, nefunguje obrana, pak nemáme protiútok, což se projevilo v druhé části zápasu, kdy jsme se trápili a znervóznili jsme. Ještě stále to není po mentální stránce tak silný duch, abychom dokázali vypjaté momenty zcela zvládnout. Na tom potřebujeme pracovat, hlavně na základních pozičních chybách, které se v obraně objevovaly.“

 

Foto: Adam Beneš

 

„Domácí si zápas vybojovali. Myslím si, že bylo hodně znát, že se nám v prvním poločase nedařilo bránit. Veselí se dokázalo prosazovat celkem dobře střelecky ze střední vzdálenosti. Nechali jsme si je tím pádem odskočit ve skóre a ve druhém poločase už jsme dokázali získávat míče. Už jsme dokázali dotáhnout trochu i skóre, ale myslím si, že z naší strany to dnes bylo jednoznačně o neproměněných šancích. Jeli jsme sem určitě s chutí poprat se o první body a náš projev určitě nebyl perfektní. Myslím si, že dokážeme zahrát lépe, takže nás to mrzí,“ přiznal trenér Maloměřic Vít Musil.

Zdroj: ČSH