PLÁN PŘÍPRAVNÝCH UTKÁNÍ NA EXTRALIGU

Podobně jako v minulém roce zvolili maloměřičtí házenkáři kompletní přípravu v domácím prostředí. Zatímco v loňském roce byl důvod k tomuto kroku obava z doznívající pandemie Covid – 19, v letošním roce byl důvody poměrně pragmatické. A těmi důvody pro rozhodnutí připravovat se v domácím prostředí byly radostná očekávání narození dcer trenérovi Františku Urbanovi a brankáři Karlu Zaplatílkovi. Na jaké přípravné utkání v maloměřické hale se tedy můžete těšit?
PÁ – 4.8. od 18:30 – SHC Maloměřice Brno – HK AGRO Topolčany
SO – 5.8. od 10:30 – SHC Maloměřice Brno – HK AGRO Topolčany
PÁ – 11.8. od 18:30 –  SHC Maloměřice Brno – HK Kúpele Bojnice
SO – 12.8. od 10:30 –  SHC Maloměřice Brno – HK Kúpele Bojnice
PÁ – 18.8. od 18:30 – SHC Maloměřice Brno – HáO TJ Slovan Modra
SO – 19.8. od 10:30 – SHC Maloměřice Brno – HáO TJ Slovan Modra
PÁ – 25.8. od 18:30 – SHC Maloměřice Brno – Záhoráci Stupava/Malacky
SO – 26.8. od 10:30 – SHC Maloměřice Brno – Záhoráci Stupava/Malacky (generálka)
Celkem tedy maloměřičtí házenkáři absolvují 8 přípravných utkání výhradně s týmy slovenské Niké Handball Extraligy. Vstup na přípravné utkání jsou veřejně přístupné s výjimkou posledního utkání, které je naplánované jako generálka na Extraligu. Na toto utkání budou mít přístup pouze pozvaní hosté.
Otakar Veselý

Nábor: Pojď hrát házenou s námi!!!

Pojď HRÁT HÁZENOU S NÁMI!

 • Probuď v sobě házenkáře!
 • Poznej nové kamarády!
 • Nauč se týmovosti, všestrannosti a vzájemnému respektu!
 • Staň se majlonťákem! 
Pro všechny děti ročníků:
 • 2013 a mladší – přípravka
 • 2011 – 2012 – minižáci
 • 2010 – 2009 mladší žáci
Tréninky
MINI A PŘÍPRAVKA

Pondělí 16:00 – 17:00

Středa 16:00 – 17:30

MLADŠÍ ŽÁCI

Úterý 15:30 – 17:00

Středa 16:30 – 18:00

Pátek 15:30 – 17:00

Kontaktujte trenéra:
MINI A PŘÍPRAVKA

David Novotný, tel: 774 814 567  david.novotny@majlont.cz

MLADŠÍ ŽÁCI
Kristián Kolář, tel: 731 358 290  kristian.kolar@majlont.cz
Pavel Barák, tel: 730 108 320  pavel.barak@majlont.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

Honza Mucha zůstává v Majlontu: „Chceme se dostat do play-off“

Dnes vám představujeme jednoho z našich stěžejních hráčů v příští sezóně, se kterým jsme se dohodli na spolupráci v našem klubu. Honza Mucha nás posílil v polovině sezóny, a výrazně přispěl k naší záchraně V Extralize. Nyní vám přinášíme formou rozhovoru jeho pocity, dojmy a očekávání do budoucna.

Co Vás vedlo k rozhodnutí zůstat v SHC Maloměřice Brno, i když jste měl nabídky od výkonnostně lepších klubů? 

Je pravda, že nabídek jsem měl více, ale za ten půl rok jsem si to tady v Majlontu oblíbil. Dalším důvodem byl příchod nových hráčů a s tím jsou spojeny větší ambice týmu.

Jak jste prožíval druhou polovinu sezóny, kdy jste svými výkony přispěl k záchraně týmu v Extralize?

Bylo to jak fyzicky tak hlavně psychicky náročné období, jelikož do posledních chvil se nevědělo, jestli se extraliga udrží.

Co pro Vás znamená, že se k týmu připojí Váš dlouholetý přítel a spoluhráč David Růža?

S Davidem se známe od dětství a v Karviné jsme spolu prošli všechny mládežnické kategorie, takže se už teď na tuto spolupráci těším.

Jaké jsou Vaše očekávání od nadcházející sezóny?

Na tuto otázku nedokážu teď úplně odpovědět, uvidíme jak si to vše v přípravě sedne, ale určitě bych naše ambice směřoval k play-of.

Jak hodnotíte práci trenéra, který přišel v polovině sezóny a dokázal s týmem zůstat v Extralize?

Přišel jsem v období, kdy se zrovna trenér měnil, takže nedokážu podzimní část moc zhodnotit. Na druhou stranu v šatně jsem určitě viděl větší chuť trénovat a hlavně vyhrávat. V tomto trenér určitě udělal s týmem na jaře velký pokrok

Co Vás nejvíce motivovalo k tomu, abyste zůstal věrný SHC Maloměřice Brno?

V první řadě mi Maloměřice hrozně pomohly, když jsem po vzájemné dohodě ukončil své působení ve Frýdku-Místku. V den mého odchodu jsem obdržel nabídku, kterou jsem okamžitě přijmul. Takže minimálně za toto jsem se chtěl klubu odvděčit a zůstat.

Jaké cíle si kladete pro nadcházející sezónu jak osobně, tak týmově?

Jak už jsem zmínil, rád bych se s týmem podíval do play-off. Co se týče osobních výkonů, tak bych chtěl být platným hráčem.

Jak se připravujete na nadcházející sezónu a jaké změny ve své hře plánujete?

Já osobně jsem již začal, tradičně v ostravském Prep Gym, kde už se 5. rokem individuálně připravuji.

Co očekáváte od nových posil, které klub přivede?

Bez komentáře, nechte se překvapit.

Jak vnímáte celkovou atmosféru v týmu a vztahy mezi hráči?

V kabině je super atmosféra, byl to taky jeden z důvodů mého setrvaní v Majlontu.

Jaká je Vaše role v týmu a jak se cítíte jako jeden z klíčových hráčů?

Díky důvěry vedení, týmu i trenéra se cítím v této pozici dobře.

Jaké momenty z uplynulé sezóny Vám nejvíce utkví v paměti?

První poločas doma s Plzní, ten týmu dodal patřičné sebevědomí na zbytek jarní části.

Jak hodnotíte podporu a zázemí, které máte v SHC Maloměřice Brno?

V klubu panuje rodinná atmosféra a máme tady vše co potřebujeme.

Děkujeme za rozhovor a ať se daří!

Otakar Veselý

Za oponou záchrany: Trenér Jiří Mičola o taktikách, klíčových momentech sezóny a plánech do budoucna

Gratulujeme k úspěšnému udržení týmu v Extralize. Jaké byly vaše první pocity po záchraně v nejvyšší soutěži?  Úplně první pocit byl zklamání, že jsme prohráli. Měli jsme na to vyhrát, ale hráči měli asi v hlavě, že stačí malá prohra. Takže zklamání, ale potom radost, že jsme splnili cíl se zachránit.

Co bylo podle vás klíčové pro zlepšení výkonů týmu ve druhé polovině sezóny? Zlepšení obrany a víra hráčů, že to jsou oni, kdo budou rozhodovat zápas

Jak byste popsal svou strategii a přístup, který jste přinesl do týmu? Maximální nasazení, bojovnost a kolektivní výkon

Jaké změny jste provedl po nástupu do funkce trenéra v lednu, které měly největší dopad na tým? Zjednodušit hru, vytvářet tlak na branku. Ne kroužit kolem brankoviště a zkvalitnit obranu do prostoru 6-9metrů

Jak se vám podařilo zvednout sebevědomí hráčů a vytvořit v týmu pozitivní atmosféru? Potřebovali jsme se zase naučit vyhrávat a věřit ve své schopnosti. Říkal jsem hráčům, že já jim můžu poradit a připravit je, ale rozhodovat na hřišti musí oni. Že je to o sebevědomí a převzetí herní zodpovědnosti.

Můžete nám přiblížit nějaké konkrétní taktiky nebo tréninkové metody, které jste použil k dosažení úspěchu?  Jako trenér můžete mít různé taktiky, ale je otázka, jestli ti hráči, které máte na to mají a dokážou to plnit. Já se snažil zvolit takovou taktiku a hru aby to bylo v silách mých hráčů. To je i v tréninku, musíte pracovat na věcech, ve kterých chybujete a hlavně v obraně to hráče moc nebaví. Z mého pohledu je ale obrana strašně důležitá a je to spojená nádoba s výkony brankářů. Z kvalitní obrany se dávají jednoduché góly.

Jaký máte vztah s hráči a jak se vám podařilo získat jejich důvěru? V dnešní době cítím, že je to jiné, než když jsem býval hráč. Je to více demokratické a hráči mají i více dotazů. Tu tréninkovou práci nejde ale nahradit ničím jiným než poctivým přístupem. Snažím se hráčům vysvětlit proč to tak chci a jaký to má smysl. Pohledy trenéra a hráče jsou někdy rozdílné a proto je důležité najít společnou cestu.

Jaký vliv měl váš předchozí hráčský a trenérský zážitek na váš současný přístup k trénování Snažím se vcítit do role hráče a poznat jak bych se asi cítil v dané situaci já a podle toho poradit. Jenže každý hráč je povahově odlišný a já už se taky dost vzdaluji dnešní hráčské generaci (smích)

Které momenty nebo zápasy v druhé polovině sezóny byly pro vás nejdůležitější? Povedené poločasy s Plzní, se Zubřím i v Lovosicích, výhra s Hranicemi a Veselím a vybojované body v Jičíně a Strakonicích.

Jak jste se připravoval na rozhodující utkání, která rozhodla o setrvání v Extralize? Hledal jsem optimální sestavu, protože dost hráčů bylo mimo hru a věřil jsem, že to vyjde 🙂

Jak hodnotíte celkový výkon týmu v sezóně 2023/2024? Celkově jsme získali 12 bodů, zachránili jsme se a v play- out jsme měli i pozitivní skore +1 takže spokojenost 🙂

Na co se budete zaměřovat v přípravě na nadcházející sezónu 2024/2025? Na zapracování nových hráčů a zlepšení se ve všech herních činnostech.

Jaké jsou vaše dlouhodobé cíle s týmem SHC Maloměřice Brno? Posunout tým do středu tabulky

Plánujete nějaké změny v týmu, ať už co se týče hráčského kádru nebo tréninkového procesu? Změny budou a já věřím, že hráči kteří přijdou si udrží svoji výkonnost a stávající hráči se vedle nich budou zlepšovat.

Jaké jsou vaše očekávání od příští sezóny a jak se chcete vyvarovat problémů, které tým postihly v první polovině této sezóny? Hrát pohlednou házenou, mít maximální přístup a nasazení, pracovat na soutěživosti a herních dovednostech a tím zvyšovat sebevědomí.

Co byste vzkázal fanouškům SHC Maloměřice Brno, kteří vás podporovali během těžkých časů? Aby nás fanoušci chodili podporovat minimálně v takovém počtu jako v posledních zápasech a věřím, že se jim odvděčíme dobrou házenou.

Jak hodnotíte úroveň Extraligy a jak vidíte budoucnost české házené? Myslím, že se úroveń Extraligy zvedla. Z mého pohledu je ale potřeba častější konfrontace se zahraničními kluby a to ne jen první čtyři týmy z extraligy.

Jaké kroky hodláte podniknout pro zlepšení spolupráce a komunikace uvnitř týmu? Více komunikovat 🙂

Jak se vám líbí život v Brně a jak vás přivítala místní házenkářská komunita? Život v Brně neznám, protože tam nežiju, dojíždím. Na Majlontu se cítím dobře. Působí na mě jako rodinný klub a věřím, že to takhle bude i nadále.

Závěrečný turnaj mladších žáků SHC Maloměřice Brno v jihomoravské lize mladších žáků – stříbrná skupina

Brno, 2. června 2024 – Nedělní dopoledne a odpoledne patřilo napínavému závěrečnému turnaji jihomoravské ligy mladších žáků ve stříbrné skupině. Mladí házenkáři SHC Maloměřice Brno se utkali ve třech zápasech, ve kterých předvedli své schopnosti a odhodlání.

V prvním utkání naši mladí hráči porazili Házenou Legatu Hustopeče 21:10. Následně si poradil s rezervou SKKP Handball Brno vysokým rozdílem 24:9. V přímém souboji o celkové první místo se Sokolem Hostěrádky – Rešov ale našim mladým házenkářům již došla energie a prohráli s výsledkem 14:20. Potěšitelné je, že v závěrečném utkání turnaje proti Sokolu Újezd u Brna v sobě ještě zmobilizovali zbytky sil a utkání dovedli do vítězného konce s výsledkem 26:20.

Rekapitulace sezóny SHC Maloměřice Brno

SHC Maloměřice Brno zakončili sezónu na druhém místě v celkové tabulce jihomoravské ligy mladších žáků stříbrné skupiny. S bilancí 17 výher, 1 remízou a 2 porážkami, a skóre 376:225 v nadstavbové části soutěže, se mohou pyšnit vydařeným závěrem sezóny.

Nejlepší střelci týmu:

 • Horák Kvido: 125 gólů
 • Pištělák David: 105 gólů
 • Mazač Michal: 67 gólů
 • Zdráhala Eliáš: 64 gólů
 • Denner Matyáš: 62 gólů
 • Makel‘ Radek: 61 gólů

Tým celkově nastřílel 618 gólů, což je třetí nejlepší výkon v celé soutěži.

Mezi nejlepší střelce 7metrových hodů patřili Horák Kvido a Mazač Michal (oba 7), následovaní Dennerem Matyášem (5) a Zdráhalou Eliášem (4). Celkově tým proměnil 27 sedmimetrových hodů, což je řadí na 7. místo v této statistice.

Disciplinární statistiky:

 • Nejvíce 2minutových trestů: Makel‘ Radek (9), Pištělák David (6), Denner Matyáš (5), Horák Kvido (4), Kočvárek Ondřej (4)
 • Tým celkově obdržel 37 dvouminutových trestů, 6 žlutých karet a 2 červené karty, což je zařadilo na 8. místo nejtrestanějších mužstev.

Závěrečný turnaj i celá sezóna ukázaly sílu a talent mladých hráčů SHC Maloměřice Brno, kteří ve druhé části sezóny ukázali výkonnostní vzestup, a všichni věříme, že se mohou těšit na další úspěchy v nadcházejících ročnících.

Ota Veselý