Důležité vítězství mladších dorostenců SHC Maloměřice Brno nad SKKP Handball Brno

V neděli 22. září 2024 se mladší dorostenci SHC Maloměřice Brno utkali se soupeřem SKKP Handball Brno B na jeho domácí půdě v hale STAREZ Arény Vodova. Po napínavém souboji, který se nesl ve vysokém tempu a nabídl divákům dramatické momenty, si Maloměřice odvezly vítězství 44:41.

Utkání bylo od začátku plné zvratů. SKKP Brno vedlo především díky skvělému střeleckému výkonu Yaroslava Fedorchuka (13 branek) a Lukáše Havelky (10 branek), kteří patřili k nejlepším hráčům domácího týmu. Na druhé straně drželi Maloměřice krok zejména Jonáš Sperát (16 branek) a Karel Hloušek (9 branek), kteří výrazně přispěli k ofenzivní síle svého týmu.

Po napínavém prvním poločase, kdy Maloměřice vedly 23:19, se hra vyrovnala, ale Maloměřice si i nadále udržovaly mírný náskok. Domácí tým se snažil zvrátit vývoj utkání díky výkonu Nicolase Práška (5 branek) a Filipa Švaňhala (4 branky), avšak Maloměřice dokázaly udržet koncentraci a neustále odpovídaly na brněnské útoky.

Závěr utkání přinesl dramatické momenty, kdy SKKP Brno snížilo sedm minut před koncem na rozdíl jednoho gólu, ale Maloměřice nakonec svůj náskok uhájily a zvítězily 44:41.

• David Pešek – 5 branek

Tímto vítězstvím se Maloměřice posunuly na průběžné 6. místo tabulky 2. ligy mladších dorostenců, s bilancí jednoho vítězství a jedné porážky. Nejlepším střelcem týmu v soutěži je Jonáš Sperát, který s 28 góly patří mezi nejúspěšnější střelce ligy.

Příští utkání proti Tatran Litovel čeká mladší dorostence 28. září 2024, kdy budou chtít navázat na skvělý výkon a přidat další důležité body do tabulky.