Lovci nás jasně přehráli

HK FCC Město Lovosice – SHC Maloměřice Brno 39:26 (20:13) – statistiky

Lovosičtí fanoušci se poprvé v sezóně dočkali poklidného domácího střetnutí. Vyrovnaný průběh byl vidět pouze v začátku střetnutí, když v 11. minutě hostující Koubek srovnával na 6:6. Domácí Lovci díky zlepšené obraně a změně obranného stylu dokázali získávat míče a v útoku zvýšili efektivitu střelby. Po dvaceti minutách odskočili na 12:7 a ještě do poločasu si vypracovali sedmibrankové vedení.

O definitivním osudu zápasu rozhodl vstup do druhé půle. Během čtyř minut nasázeli domácí Maloměřicím další čtyři branky a zbytek střetnutí pak probíhal v poklidném tempu. V konečném součtu Lovosice zvítězily 39:23 a potvrdily tak roli favorita.

„Prvních deset patnáct minut bylo z naší strany trošku nervózních. Pak jsme ale změnou obrany na 1:5 donutili soupeře hrát jinak a nenechat nás uspat pomalejší házenou. Ještě do konce poločasu jsme získali jedenáct míčů a to rozhodlo,“ zhodnotil utkání Jan Landa, trenér HK FCC Město Lovosice. „Zaktivnili jsme obranu a tak, jak jsme si před zápasem společně řekli, tak nám i utkání vyšlo. Šanci navíc dostali všichni hráči a všichni odvedli dobrou práci,“ pochvaloval si lovosický kouč.

Vít Musil, trenér SHC Maloměřice Brno, byl proti tomu zklamaný, jeho tým hrál v nepohodě. „Velmi smutný projev z naší strany, o výsledku ani nemluvím. Cítil jsem z projevu hráčů hroznou křeč, ještě ve 13. minutě jsme hráli vyrovnaně, ale v dalších minutách jsme zbytečně sami sebe dostávali pod tlak. Tým jako by si přestal věřit. Nebyla vidět žádná pohoda, snaha se poprat o výkon a navázat na dobrý úvod střetnutí. Inkasovali jsme z rychlých protiútoků, dělali chyby v obraně a přestali si pomáhat…“ vyjmenovával Musil a dodal: „Výkon neodpovídá tomu, jaký herní projev družstva by měl být. Je to pro mne zklamání a selhání v týmové výkonností. Nikdo z hráčů nebyl schopný pozvednout tým a poprat se o výsledek.“

 

Zdroj: handball.cz