Mladší žáci SHC Maloměřice Brno zářili na turnaji v Ivančicích

V sobotu 28. září 2024 se v Ivančicích uskutečnilo druhé kolo Jihomoravské ligy mladších žáků, kde nechyběli ani mladí házenkáři SHC Maloměřice Brno. Tým se opět předvedl ve skvělém světle, když ve třech utkáních zaznamenal tři výhry bez jediné porážky, což je vyneslo na druhé místo tabulky s plným bodovým ziskem.

Prvním soupeřem Maloměřic byla družina SK Kuřim. Utkání bylo velmi vyrovnané, ale díky skvělé střelecké formě Kvida Horáka a Michala Mazače, kteří oba vstřelili 6  klíčových branek, zvítězili hráči SHC Maloměřice 22:19.

Druhé utkání proti Sokolu Juliánov přineslo další úspěšný výkon. Tentokrát se tým Maloměřic musel vypořádat se silným soupeřem, ale díky kolektivní hře a výbornému výkonu obrany se podařilo zvítězit přesvědčivě 24:15. Střelecky zazářil opět Kvido Horák s 11 brankami, který se již přibližuje k čelu střelecké tabulky soutěže. Následovali ho Jakub Leinveber a Michal Mazač, kteří oba vstřelili po 4 brankách.

Třetí zápas proti domácím Ivančicím přinesl dramatický průběh, který diváci v hale ocenili. Maloměřice se střelecky prosazovaly zejména díky Jakubu Leinveberovi a Kvido Horákovi (oba 7 branek), kteří svými zásahy táhli tým vpřed. I přes velkou snahu Ivančic si nakonec Maloměřice připsaly další výhru, tentokrát v poměru 23:18.

Tým SHC Maloměřice tak po dvou turnajích nadále zůstává neporažený a v tabulce drží druhé místo s 12 body, stejně jako vedoucí SKKP Handball Brno, který zatím také neztratil ani bod.

• Matěj Šášek (SK Kuřim) – 41 branek

Další turnaj čeká naše mladší žáky již 13.10. v Kuřimi a my věříme, že budou pokračovat ve skvělých výkonech!

Ota Veselý

Maloměřice B zvítězily nad béčkem Litovle

V sobotu 28. září 2024 se v hale Maloměřice odehrálo utkání 2. ligy mužů, ve kterém domácí tým SHC Maloměřice Brno B přivítal juniory Tatranu Litovel. Naše béčko předvedlo přesvědčivý výkon a po dominantním průběhu zvítězilo 33:26.

Náš tým začal zápas ve velkém tempu a rychle si vybudoval náskok. První branku vstřelil Michal Havelka už po 33 vteřinách hry, a brzy ho následoval Martin Jirák, který byl jedním z klíčových hráčů Maloměřic. Jirák zapsal sedm branek, z toho jednu ze sedmičky, a výrazně přispěl k vedení svého týmu. Hostující Litovel sice několikrát srovnala krok, ale naši hráči rychle odpovídali a držely si vedení. První poločas skončil za stavu 15:12 ve prospěch domácích.

V druhém poločase Maloměřice pokračovaly v soustředěném výkonu a postupně navyšovaly náskok. Klíčovým momentem byl začátek druhé půle, kdy jsme odskočili na 19:13 díky dvěma brankám Jana Drásala, který si připsal celkem pět gólů. Na hřišti dominovali i další hráči – Michal Havelka se čtyřmi brankami a Dario Zanki, který skóroval třikrát.

Juniory Litovle táhli Jakub Pavlík a Adam Zifčák, kteří se postarali každý o čtyři branky, a Michal Coufal s pěti góly. I přes jejich snahu však domácí kontrolovali hru a soupeři nedovolili přiblížit se na nebezpečný rozdíl.

Domácí tým trenéra Víta Musila ukázal, že má široký kádr, který dokáže skórovat z různých pozic, a také zvládal disciplinované bránění. Maloměřice si nakonec došly pro jasné vítězství 33:26 a díky zisku první dvou bodů se posunuly na 9. místo v tabulce druhé ligy.

„Jsem spokojen s tím, jak kluci zápas zvládli. Dokázali jsme reagovat na snížení náskoku a stále jsme udržovali hru pod kontrolou. Tým má potenciál a stále se zlepšuje,“ pochvaloval si po zápase trenér Musil.

Maloměřice B se nyní mohou těšit na další zápasy, kde budou chtít pokračovat na vítězné vlně a sbírat další body v druhé lize.

Naše áčko podlehlo Jičínu po vyrovnaném souboji

V sobotu 28. září 2024 se v hale Maloměřice odehrálo další utkání základní části Chance Extraligy mužů, kde domácí SHC Maloměřice Brno přivítalo HBC Medipoint Jičín. I přes podporu 211 fanoušků se domácím hráčům nepodařilo získat body, a po bojovném zápase podlehli soupeři 25:28.

Naši hráči vstoupily do zápasu skvěle, když již ve druhé minutě otevřel skóre Nicolas Noworyta a o chvíli později zvýšil Jakub Cibulec na 2:0. Hosté z Jičína však nezůstali pozadu a ve vyrovnané první půli několikrát dotahovali náskok domácích. Výraznou postavou Maloměřic byl Jan Mucha, který za první poločas nastřílel pět branek a byl hlavním tahounem domácího týmu. V polovině zápasu svítilo na tabuli vyrovnané skóre 13:14, když Jičín poprvé otočil zápas ve svůj prospěch.

Druhý poločas byl stejně dramatický. Oba týmy se střídaly ve vedení a neustále udržovaly fanoušky v napětí. Našim hráčům se opět podařilo dostat do vedení díky skvělé hře Muchy a Korgera, kteří udržovali tým ve hře. V 14. minutě vedly domácí dokonce 22:19, pak ještě v 18. minutě 23:20, ale hosté se nevzdali. Jičínští hráči, vedení Danielem Doškářem, který byl s deseti brankami nejlepším střelcem zápasu, dokázali v závěru otočit skóre ve svůj prospěch a udržet vítězství na své straně.

Trenér Maloměřic Jiří Mičola po zápase uznal kvalitu soupeře, ale zároveň pochválil své hráče za bojovnost: „Kluci do toho dali všechno, bohužel jsme neudrželi vedení v rozhodujících chvílích vinou naší menší zkušenosti. Je to pro nás poučení do dalších zápasů.“

Zápas přinesl několik napínavých momentů, včetně častých dvouminutových vyloučení, která komplikovala hru na obou stranách. Maloměřice si přesto zaslouží uznání za nasazení, které předvedly, a i přes prohru si odnesly cenné zkušenosti do další části soutěže.

Další utkání čeká SHC Maloměřice Brno na venkovním hřišti ve Strakonicích, kde se pokusí získat cenné body a vylepšit svou pozici v tabulce. Fanoušci věří, že se týmu podaří udržet své dobré výkony a přivést zpět vítězství.

SHC Maloměřice Brno 25:28 HBC Medipoint Jičín