Důležitá remíza a bod v šalinaderby

SHC Maloměřice Brno 28: 28 SKKP Handball Brno

Brno dnes v Maloměřické hale mohlo sledovat již v pořadí osmé „Šalina derby“. I když na parkovišti před halou se to nijak neprojevilo, bylo plné aut, tak je otázkou, kdo tou Šalinou přijel. (Poznámka autora 😊). Důležitost tohoto utkání nebyla dána jen v postavení obou aktérů v tabulce soutěže a tudíž i nutnosti získat maximum bodů, ale jelikož Brno je jediným městem kde v extralize působí dvě mužstva, jde pokaždé i o prestiž. Tomu odpovídala i velmi slušná návštěva v hledišti a velmi dobrá divácká kulisa po celý průběh utkání.

Obě mužstva si uvědomovala důležitost utkání a hned v jeho úvodu k němu přistoupila s maximálním nasazením a bojovností. Až do 8 minuty se skóre přeléval z jedná strany na druhou s rozdílem jednobrankového náskoku. V 8 minutě pak domácí šli do dvojnásobného oslabení, korunovaného ještě žlutými kartami pro trenéry obou mužstev. (Zkrátka derby jak má být – poznámka autora 😊). Ke smůle hostů, z této dvojnásobné převahy dokázali vytěžit pouze jednobrankovou úpravu skóre. Po přečkané dvojnásobné přesilovce se maloměřičtí hráči postupně dostali do dvoubrankového vedení, které ovšem královopolští během následujících pěti minut smazali. Opět pokračovala přetahovaná ve skóre utkání, kdy domácí podržel svými bravurními zákroky v brance Kuba Koňařík a kupodivu se začala prosazovat obě křídla. Tento obraz hry vydržel až do konce prvního poločasu, který hosté vyhráli o jednu branku 14:15

V úvodu druhého poločasu pokračovala vyrovnaná hra až do 5 minuty, kdy Maloměřice dokázali využít přesilovku a odskočit soupeři na rozdíl tří branek. Hosté se ovšem nepoložili a do 13 minuty rozdíl ve skóre stáhli až na jednu branku. Vyhrocenost utkání se v plné míře projevila v následujících minutách, kdy na vyloučení domácího hráče Havláta zareagoval „svérázně“ delegát utkání s tím, že si po 43 minutách všiml překročení počtu funkcionářů na domácí lavičce, což bylo oceněno dalším dvouminutovým trestem pro vedoucího mužstva. Na tuto situaci „po moravsky, ale ve vší slušnosti“ zareagoval domácí asistent trenéra, za což byl oceněn červenou kartou. Rázem tak byl poměr hráčů na hřišti 3:6 ve prospěch hostů. Maloměřice tuto nepříznivou situaci vyřešili nejlépe jak mohli. oslabení vyhráli 1:0. Zde je nutné vyzdvihnout excelentní výkon domácího brankáře Koňaříka, který zlikvidoval několik rychlých protiútoků soupeře. Následovala pasáž vyrovnané hry, která přecházela v mírnou převahu domácích až do 25 minuty, kdy byl stav skóre 28:25 ve prospěch Maloměřic. Královo Pole se ovšem s tímto stavem nehodlalo smířit a třemi brankami v řadě upravili výsledek utkání na konečných 28:28.

Střelci utkání: SHC Maloměřice Brno – Korger 6/0, Hliničan 6/0, Hlipala 5/0

SK KP Brno – Živanov 7/0, Kikanovič 5/0, Kocich 4/0

Ohlasy trenérů:

Maloměřice

Proti minulému zápasu s Duklou jsme za dva dny nemohli dělat zázraky. Prošli jsme si na videu základní chyby z tohoto utkání, kterých se musí hráči vyvarovat. Toto chlapci splnili do puntíku, plus přidali i srdíčko a v tom derby ukázali, že nejen to „vyšší Brno, ale i to nižší“, má svoji kvalitu a především kluci dnes chtěli víc. V útočné fázi jsme dne s proměňovali šance a výborný výkon předvedl v brance Kuba Koňařík.

Kr. Pole – Pavel Hladík:

Maloměřice dnes měli obrovský hlad po vítězství, i když i my jsme měli vysoké nasazení ve hře. V prvním poločase jsme v brance neměli zákroky a ve druhém poločase již, pod dojmem loňské prohry“ jsme podlehli značné nervozity. Z hlediska výsledku utkání je to pro nás ztráta, počítali jsme se dvěma body, ale pro vývoj soutěže máme jeden bod z venku, před sebou dvě těžká utkání, jedeme dál a musíme se na ně připravit.