Naše áčko podlehlo Jičínu po vyrovnaném souboji

V sobotu 28. září 2024 se v hale Maloměřice odehrálo další utkání základní části Chance Extraligy mužů, kde domácí SHC Maloměřice Brno přivítalo HBC Medipoint Jičín. I přes podporu 211 fanoušků se domácím hráčům nepodařilo získat body, a po bojovném zápase podlehli soupeři 25:28.

Naši hráči vstoupily do zápasu skvěle, když již ve druhé minutě otevřel skóre Nicolas Noworyta a o chvíli později zvýšil Jakub Cibulec na 2:0. Hosté z Jičína však nezůstali pozadu a ve vyrovnané první půli několikrát dotahovali náskok domácích. Výraznou postavou Maloměřic byl Jan Mucha, který za první poločas nastřílel pět branek a byl hlavním tahounem domácího týmu. V polovině zápasu svítilo na tabuli vyrovnané skóre 13:14, když Jičín poprvé otočil zápas ve svůj prospěch.

Druhý poločas byl stejně dramatický. Oba týmy se střídaly ve vedení a neustále udržovaly fanoušky v napětí. Našim hráčům se opět podařilo dostat do vedení díky skvělé hře Muchy a Korgera, kteří udržovali tým ve hře. V 14. minutě vedly domácí dokonce 22:19, pak ještě v 18. minutě 23:20, ale hosté se nevzdali. Jičínští hráči, vedení Danielem Doškářem, který byl s deseti brankami nejlepším střelcem zápasu, dokázali v závěru otočit skóre ve svůj prospěch a udržet vítězství na své straně.

Trenér Maloměřic Jiří Mičola po zápase uznal kvalitu soupeře, ale zároveň pochválil své hráče za bojovnost: „Kluci do toho dali všechno, bohužel jsme neudrželi vedení v rozhodujících chvílích vinou naší menší zkušenosti. Je to pro nás poučení do dalších zápasů.“

Zápas přinesl několik napínavých momentů, včetně častých dvouminutových vyloučení, která komplikovala hru na obou stranách. Maloměřice si přesto zaslouží uznání za nasazení, které předvedly, a i přes prohru si odnesly cenné zkušenosti do další části soutěže.

Další utkání čeká SHC Maloměřice Brno na venkovním hřišti ve Strakonicích, kde se pokusí získat cenné body a vylepšit svou pozici v tabulce. Fanoušci věří, že se týmu podaří udržet své dobré výkony a přivést zpět vítězství.

SHC Maloměřice Brno 25:28 HBC Medipoint Jičín