SHC MALOMĚŘICE BRNO – TJ SOKOL NOVÉ VESELÍ 27:37 (14:20) | 12.4.2023
Nejvíce branek: Kachlík 6, Koubek 5, Ipser 3 – Krejz 7, Melichar 7, Halíček 6
Rozhodčí: Tomáš Bubeníček – Tomáš Petruška
Sedmimetrové hody: 1/0 – 0
Vyloučení: 2:2
Diváci: 150

Zlomové momenty: Nové Veselí bylo lepší od počátku utkání. V 10. minutě zvyšoval na 8:4 Adam Tomášek. Ještě do přestávky se Sokolu povedlo navýšit náskok na 20:14. Tým z Vysočiny dominoval i ve druhém poločase a Mamuty nakonec přejel o deset branek.

Zajímavost zápasu: Čtveřice hráčů Nového Veselí ve složení Adam Tomášek, Lukáš Krejz, David Melichar a Robert Halíček zaznamenali dohromady 26 branek svého týmu. Sokol profitoval hlavně z rychlých brejků.

Nejlepší střelec: Lukáš Krejz a David Melichar nastřádali po sedmi brankách. Oba hráči pálili nejvíce z pozic střední spojky.

Mládí vpřed: Nové Veselí má mladé mužstvo. Robert Halíček střílel branky hlavně z rychlých protiútoků, kdežto Lukáš Krejz spolu s Adamem Tomáškem byli úspěšní ze svých spojek.

Co výsledek znamená: Nové Veselí hraje závěr sezony bez nervů, protože už dlouho ví, že se v Chance Extralize udrží. Dvanácté Maloměřice mají 10bodový náskok na poslední Hranice, ale na Strakonice ztrácí pět bodů.