SHC Maloměřice Brno: Mladší dorostenci zakončili sezónu na 8. místě ve 2. lize ČR JM

Sezóna 2023/2024 byla pro mladší dorostence SHC Maloměřice Brno náročná, ale přinesla i mnoho pozitivních momentů. Tým ukončil ročník na 8. místě v 2. lize mladších dorostenců Jihomoravského kraje, přičemž za sebou zanechal HBC Olomouc 1966, Házená Legata Hustopeče a Házená Uničov.

Výkony a Výsledky

Jarní část sezóny začala pro Maloměřice těžce. Prohry proti Sokol Juliánov (25:31) a TJ Sokol Centrum Haná (26:45) ukázaly potřebu zlepšení. První vítězství přišlo až ve třetím zápase, kdy tým porazil Sokol Újezd u Brna 31:27. Další výhrou proti HBC Olomouc 1966 (35:32) tým ukázal, že dokáže hrát na vysoké úrovni.

Nicméně, po těchto výhrách následovala série proher, včetně těžkých porážek od Tatran Litovel (29:47) a HK Ivančice (22:44), což snížilo šance na lepší umístění v tabulce. Poslední dvě vítězství proti Házená Uničov (37:32) a Házená Legata Hustopeče (41:36) byly důležitým povzbuzením pro tým.

Individuální Úspěchy

Mezi nejlepší střelce týmu patřili Karel Hloušek, který se s 118 góly stal 9. nejlepším střelcem celé ligy, a dále Pavel Stohr (93 gólů), Jáchym Poláček (92 gólů), Jonáš Sperát (91 gólů) a Marek Doležel (73 gólů). Hloušek byl klíčovým hráčem nejen v poli, ale také při sedmimetrových hodech, kde společně s Pavlem Stoherem (16 gólů) dominovali. Pavel Stohr exceloval zejména v sedmimetrových hodech, kde se stal 4. nejlepším střelcem ligy. Jáchym Poláček a Karel Hloušek přispěli shodně 11 góly z této pozice.

Disciplinární Statistiky

Na druhé straně, disciplinární statistiky ukazují na vysokou trestanost týmu. Nejtrestanějším hráčem byl David Rožnovský s 12 dvouminutovými tresty a 2 červenými kartami, čímž se stal 5. nejtrestanějším hráčem ligy. Dalšími často trestanými hráči byli Jáchym Poláček (9 trestů), Pavel Stohr (8 trestů), Adam Lukáš a Karel Hloušek (oba 7 trestů).

Závěrečné zhodnocení

Sezóna 2023/2024 byla pro mladší dorostence SHC Maloměřice Brno plná výzev a lekcí. I přes náročné momenty tým prokázal odhodlání a bojovnost. Tým mladších dorostenců SHC Maloměřice Brno ukázal během sezóny dobrou partu se schopností dosahovat významných vítězství. Ačkoli celkové umístění na 8. místě neodpovídá ambicím týmu, individuální výkony některých hráčů a několik klíčových vítězství dávají naději do budoucna.

Pro další sezónu bude klíčové zlepšení v obranné hře a disciplině, stejně jako udržení a zlepšení útočných schopností. Pokud se týmu podaří tyto oblasti zlepšit, mohou se v příští sezóně těšit na lepší výsledky a vyšší umístění v tabulce.

Autor: Ota Veselý