SHC Maloměřice Brno – Talent tým Plzeňského kraje 26:39 (18:18) | 17. 2. 2024
Rozhodčí: Marek Beneš – Ondřej Háza
Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/2
Vyloučení: 6:1. ČK: J. Douda (PLZ)
Diváci: 136

Zlomové momenty: Plzeňští naskočili do zápasu aktivněji a po čtyřech minutách vedli už 3:0. Maloměřice ale náskok Plzně nezlomil a začaly se stíhací jízdou. Domácí otočili vývoj utkání na svou stranu a ve 14. minutě dokonce vedli 10:7. O poločasu platil nerozhodný stav 18:18, ale ve druhém dějství se favorit probral a začal dominovat. Nakonec Talent slavil vysoké vítězství 39:26.

Zajímavost zápasu: Plzeň natáhla vítěznou sérii na šest zápasů, naposledy ztratila bod v 16. kole při remíze s Frýdkem-Místkem.

Nejlepší střelec: Na straně Plzně střelecky vyčníval se šesti zásahy Ondřej Šafránek. Za domácí se na čtyřech gólech srovnali Jan Škalda, Jan Mucha a Jan Drásal.

Co výsledek znamená: Plzeň se udržela na prvním místě a vede Chance Extraligu s 36 body. Maloměřice i přes tento sympatický výkon zůstávají poslední.

Zdroj:handball.cz