Do Brna přichází „Léto s házenou“ a Majlont nebude chybět

Startují prázdniny s nimi i házenkářská roadshow Léto s házenou! Na co se můžete těšit? A kdy a kde se potkáme?
Užijte si Léto s házenou! Celé prázdniny na koupalištích napříč Českou republikou

 

Patnáct koupališť po celé České republice během patnácti letních víkendových dnů rozhýbe házená. V rámci letní show si děti mohou přímo během odpoledne na koupališti vyzkoušet házenou a zabavit se s kamarády.

„Každý víkend se potkáme v některém z krajů České republiky na koupalištích a ukážeme dětem, jak krásný a komplexní sport házená je. Miniházenou si můžou vyzkoušet děti od šesti do jedenácti let, ale zapojit se mohou samozřejmě i starší. Zkusí si jak tradiční házenou, tak i plážovou verzi na písku. Vyzkoušet si tak můžou třeba i střelbu s pádem, protože do písku to nebolí,“ usmívá se prezident Českého svazu házené Ondřej Zdráhala.

Léto s házenou je jedním z prvních projektů, jehož hlavním cílem je přiblížit házenou sportovním fanouškům i novým házenkářům. „Chceme ukázat, že opravdu všichni jsme házenkáři a můžeme se házené věnovat. Přijdeme s házenou přímo za dětmi na koupaliště a ukážeme jim kouzlo našeho sportu. Děti si užijí zábavný program, můžou si zasoutěžit o zajímavé ceny spojené s létem, sportem a házenou a to přímo u vody,“ dodává Zdráhala.

Léto s házenou odstartuje už v sobotu 3. července na Jezeře Poděbrady odkud pak házenkářská show projede celou Českou republiku. Startujeme vždy ve 13 hodin!

 

10.7. Koupaliště Riviéra Brno od 13.00 hodin

Zdroj: handball.cz