Frýdek-Místek zvládl utkání o 10. místo lépe

PEPINO SKP FRÝDEK-MÍSTEK – SHC MALOMĚŘICE BRNO 38 : 27 (19:16)

Domácí hráči se potřebovali oklepat z porážky v Hranicích, v jedenáctém kole se jim to povedlo na jedničku. Frýdek hostil Maloměřice a po vcelku vyrovnaném prvním poločase si vystřílel jasné vítězství. Triumf posunul frýdecké házenkáře na deváté místo, na osmou Duklu ztrácí pět bodů, přičemž pražský celek má o dvě odehraná utkání více.

Frýdek-Místek si v úvodních minutách držel dvoubrankové vedení, Vojtěch Petrovský zvýšil na 4:2, po něm Ondřej Volejník na 5:3. Hosté poprvé a rovněž naposledy vyrovnali v osmé minutě zápasu, Ľuboš Hlipala upravil stav na 5:5. Až do 20. minuty pak patřilo hřiště především domácím hráčům, Zbyněk Bureš navýšil vedení hostů na tři branky, góly přidal také Mathias Choleva a Jan Mucha upravil skóre už na 14:7. Zdánlivě jednoznačný průběh a jasné vedení ale Frýdku až do poločasu nevydrželo. Jan Hliničan stáhl manko svého týmu na pět, později na tři branky, pět minut před přestávkou platilo skóre 15:12. Na dostřel pak držel Maloměřice Ľuboš Hlipala, Luboš Koubek snížil na 16:18, tříbrankové vedení vystřelil domácím zpět Radim Chudoba. Frýdek-Místek nemohl být se závěrem první půle spokojený, do té druhé ovšem vstoupil skvěle. Už po osmi minutách si musel vzít trenér hostů oddychový čas, Mathias Choleva chvíli předtím navýšil vedení na 25:18. Ani po time-outu se Maloměřicím nedařilo, v útočné fázi se musel tým spoléhat jen na góly Ľuboše Hlipaly, domácí naopak opakovaně udeřily ze všech pozic. Při střelecké chuti zůstával Petrovský a Choleva, kteří se spolu podělili v zápase o sedmnáct gólů. V osmačtyřicáté minutě zvýšil Zbyněk Bureš na 34:22, o vítězi zápasu tou dobou už nebyl nejmenší pochyb. Střetnutí a celé jedenácté kolo ukončil svými premiérovými góly v tomto ročníku domácí Ondřej Güttler.

„Trápí nás neproměňování šancí, to je obrázek našich posledních zápasů. Opakuje se to pořád dokola. Snažíme se to sice odstranit, ale jde to pomalu. Náš tým má svou kvalitu, dokáže hrát s každým soupeřem, ale máme problém v tom, že neudržíme koncentraci celý zápas. Není to kondiční problém. S tím jsme se už srovnali. Nyní je to o hlavách,“ je si vědom trenér hostů, Jiří Řezník.

„První poločas byl problematický, když jsme ve chvílích, kdy jsme vedli o šest branek zbrklou střelbou a nedůsledností v obraně dovolili Maloměřicím snížit na rozdíl tří branek. Ve druhém poločase už náš výkon splňoval parametry, jaké si představujeme, byť nám Hlipala dal dvanáct branek. Pokud ale dokážeme eliminovat další hráče, tak s tím dokážu žít. Perfektní byli také diváci, kteří nám ohromně pomohli. Navíc po tolika zápasech, kdy jsme prohráli o branku nebo dvě už jsme potřebovali nějaký impuls a věřím, že jim bude dnešní vítězství. Pozitivní je, že jsme protočili všechny hráče a hráli i ti, kteří jinak tolik prostoru nedostávají. Čeká nás totiž velmi náročný program,“ mohl naopak vydařené utkání shrnout Daniel Valo, trenér Frýdku.

zdroj: handball.cz