Jasné vítězství Dukly na Majlontě

SHC MALOMĚŘICE BRNO – HC DUKLA PRAHA 26 : 38 (12:20)

„V rámci zahájení jarní části extraligy zatím poslední tým tabulky hostil házenkáře HC Dukly Praha. V Maloměřicích během pauzy došlo k výměně trenéra i k posílení v hráčském kádru, proto mnozí očekávali, jak se tyto změny podepsaly na herním projevu domácích, což vedlo k docela slušné divácké návštěvě.

Do utkání nastoupila obě mužstva se zajištěnou obranou 0-6 a až do 15 minuty prvního poločasu předváděla poměrně vyrovnanou hru, přičemž hráči Dukly si postupně vytvořili mírný tříbrankový náskok. Postupem času se začala projevovat herní převaha hostujících hráčů, spočívající především v rychlosti pohybu, přesnosti zakončení útoku a důrazem na obraně vyztuženým velmi dobrým výkonem brankáře Petržaly. Naopak domácí Maloměřice se stále častěji marně probíjeli obranou hostí, což je stálo značné množství sil a vedlo k technickým chybám, které hosté neomylně proměňovali v navyšování skóre z rychlých protiútoků. V případě postupných útoků pak vlivem rychlejšího pohybu soupeře se obrana Maloměřic stávala stále více prostupnou. Výsledkem tak byla skutečnost, že herní pasáž mezi 16 až 25 minutou domácí prohráli v poměru 3 : 8 a první poločas tak končil pohodlným náskokem hostů v poměru 12:20

Ve druhém poločase se obraz hry z poločasu prvního prakticky nezměnil. Dukla postupně navyšovala svůj náskok až na rozdíl 12 branek, kdy v 15 minutě bylo na ukazateli skóre 17:29. Hosté pak do zápasu nasadili i mladé hráče z lavičky, což vedlo k vyrovnání obrazu hry. I když se maloměřickým hráčům nedá upřít snaha o zkorigování nepříznivého rozdílu ve skóre, toto se jim nepodařilo a utkání skončilo vítězstvím hostů 26:38

Ohlasy trenérů:

Dukla – Michal Tonar

S výsledkem utkání jsme spokojeni. Nevěděli jsme do čeho jedeme, jelikož v Maloměřicích proběhly změny na trenérském postu a došlo i k posilnění hráčského kádru. Z naší strany rozhodlo utkání to, že jsme našli recept na dobrou obranu, zejména v prvním poločasu a mohli jsme pustit do hry i mladší hráče, kteří se svého úkolu taktéž zhostili dobře.

Maloměřice – František Urban

Gratulujeme soupeři k vítězství. Soupeř nás jednoznačně přehrál, zejména po našich chybách zakončených jeho rychlým protiútokem. Spokojený jsem především s naší obranou při přesilovkách soupeře, kde jsme dostali minimum branek, což bohužel byla asi jediná věc, na kterou jsme navázali z tréninků. V útoku jsme neproměňovali čisté šance a náskok soupeře se tak navyšoval jak z neproměňování těchto šancí, tak i z našich technických chyb.