Naši muži využili šance a porazili Zubří

Maloměřice se výhrou nad Zubřím postaraly o velké překvapení i přes to, že valaši opět nastoupili v okleštěné sestavě, podobně jako v Jičíně. naopak po dvou měsících hráčské pauzy se pomalu do sestavy a herní pohody vracejí zranění hráči Majlontu Michal Weber a Libor Horut. Majlontu se dařilo již ale od začátku utkání. Za prvních osm minut si vytvořily tříbrankový náskok. Ten se sice soupeři podařilo čtyřmi góly v řadě smazat, pak se ovšem stav opět přetočil. V průběhu 22.-24. minuty Majlont šel do tříbrankového vedení, a to bylo pro další průběh zásadní. Do konce poločasu se pak domácím povedlo přežít sedmičku soupeře a přidali ještě další tři góly. Do druhého poločasu si tedy přenesli šestibrankový náskok.

Ve druhé půli Mamuti odskočili už na rozdíl osmi gólů, Zubří pak třikrát v řadě snížilo a postupně se dostalo zpátky na rozdíl, který panoval v poločase. Zbytek utkání už byl velice vyrovnaný a týmy se ve skórování střídaly většinou pravidelně. Zápas skončil výsledkem 34:29 a stěžejní podíl na tom měl domácí kanonýr na spojce Libor Horut, který sám nastřílel neuvěřitelných patnáct gólů.

František Urban – trenér Maloměřic: “ Je to pro nás velká satisfakce, opravdu na to, jak jsme se od začátku soutěže potýkali se zraněními, absencemi, v podstatě každý týden v jiném složení, jako nyní Zubří, tak musím vyjádřit chlapcům velkou pochvalu. Jednoznačně rozhodla naše výborná obrana, konečně jsme dostali méně než 30 gólů a naopak v útoku jsme byli efektivní a naopak dali přes 30 gólů my. Plus samozřejmě výkon Libora Horuta, podle mně určitě hráč extraligového kola, taky nemůžu nezmínit brankáře Karla Zaplatílka, který nás podržel vzadu. Ale obecně celý tým včetně hráčů, kteří nehráli a zůstali na lavičce, šlapal a šel za jediným cílem za vítězstvím a já jsem rád, že jsme to dotáhli k vítězství.“

Komentář trenéra HC Robe Zubří se nám bohužel nepodařilo zajistit.