První půle byla vyrovnaná. V druhé dominovali Pražané.

SHC MALOMĚŘICE-BRNO – HC DUKLA PRAHA 26:38 (15:15) | 26.10.2022

Nejvíce branek: Krošík 6, Svoboda 5, Kolář 4 – Dokoupil 7, Krušberský 6, Křístek 5.

Rozhodčí: Moravec – Tůma.

edmimetrové hody: 3/2 – 2/2.

Vyloučení: 2:3.

Diváci: 219.

Maloměřice kromě dvojzápasu s posledními Hranicemi v letošním ročníku Extraligy vše prohrály a ani bilance vzájemných zápasů s Duklou jim nevěstila nic dobrého. S pražským celkem mamuti vždy prohráli nejméně pětibrankovým rozdílem.

Doma však zahájili odvážně, zpočátku se s favoritem přetahovali o vedení, a i když Dukla ve třetí desetiminutovce především díky sólovým únikům Jakuba Krušberského odskočila na 14:11, dokázali Brněnští do přestávky v atraktivní přestřelce náskok zlikvidovat.

Hned po přestávce se gólem přes celé hřiště do prázdné brány dokonce Maloměřice ujaly vedení, ještě ve 37. minutě držely nerozhodný stav 18:18. Právě tehdy zahájili Pražané rozhodující ofenzívu, využívali chyb a nepřesností domácích a Jiří Dokoupil s Danielem Křístkem zaveleli k pětibrankové šňůře.

Poslední desetiminutovka zastihla již Maloměřice v útlumu, v pohodě hrající Dukla ji ovládla 8:3, když třikrát během necelých dvou minut pálil přesně Jan Bolehovský, a dlouho vyrovnaný duel dotáhla k vysokému dvanáctibrankovému vítězství.

Zdroj:handball.cz