SHC Maloměřice Brno porazily Nové Veselí v dramatickém utkání Play-out Chance Extraligy házené

Ve vysoce napínavém zápase, který se odehrál v sobotu 6. dubna 2024 v hale brněnských Maloměřic, domácí tým SHC Maloměřice Brno dokázal porazit soupeře z TJ Sokol Nové Veselí v poměru 36:33. Bylo to utkání, které nabídlo dramatické momenty až do posledních minut.

První poločas začal svižně a oba týmy se střídaly ve střelbě branek, přičemž hráči z Nového Veselí drželi krok se svými soupeři. Nicméně, domácí tým se postupně od 10 minuty chopil vedení, především díky skvělému výkonu v této části utkání a brankám Libora Horuta. Vypracovaný náskok maloměřičtí udržely do konce první půle, a do šaten se tak šlo za stavu 22:18 pro domácí celek.

Druhý poločas nabídl stejně tak napínavé okamžiky, kdy se Nové Veselí snažilo dotáhnout skóre a vyrovnat, avšak Maloměřice si udržovaly náskok. Největší zlomový moment přišel v posledních 9 minutách, když se Nové Veselí dostalo na rozdíl jediné trefy na 29:28. Znovu potom ještě 4 minuty před koncem na 32:31. Naštěstí skvěle hrající Tomáš Kachlík z Maloměřic byl důrazný po nevydařené střele na brankovišti a znovu poslal maloměřické do dvoubrankového vedení, aby nakonec poslední střelou rozhodl o výsledku zápasu s konečným výsledkem 36:33.

Nejlepšími střelci zápasu byli ze Sokola Nové Veselí David Flajsar (10) a Jan Mucha (7) z týmu SHC Maloměřice Brno a dále pak 5 gólový Libor Horut, Tomáš Kachlík, Jan Ipser a Jan Drásal, kteří se vyznamenali svými góly a přesnými zásahy.

Toto vítězství posouvá tým SHC Maloměřice Brno v tabulce Play-out Chance Extraligy mužů na předposlední místo s 9 body, zatímco TJ Sokol Nové Veselí zůstává na druhém místě se 22 body.

Jan Běloch – trenér TJ Sokol Nové Veselí: “ Já si myslím, že dnes rozhodlo naše nastavení v obraně, v prvním poločase to bylo ještě horší. Ve druhém poločase jsme potřebovali obranu otevřít, protože jsme stahovali náskok soupeře, ale tam jsme špatně a pozdě reagovali, to nastavení nebylo dobrý a díky tomu nám utíkali jednoduché věci se kterými jsme si nedokázali poradit. Soupeř vsítil hodně jednoduchých branek vždycky když potřeboval i z dálky, kde jsme nebyli ani důslední v bloku. Majlont toho využil a tohle vítězství si zasloužil, my se musíme zlepšit protože tohle nejsou odpovídající výkony, které chceme předvádět“.

Jiří Mičola – trenér SHC Maloměřice Brno: “ Bylo to pro nás velmi důležité vítězství, oba mančafty bojovaly až do konce, Veselí nám nic nedarovalo zadarmo, my jsme několikrát mohli jít do většího gólového vedení, ale Veselí nám to nedovolilo. Vynikající byl David Flajsar, my jsme vůbec nevěděli jak ho pokrýt, ten nám dělal velké problémy, je vynikající ve hře jeden na jednoho. Já si toho vítězství velice cením, drží nás to ve hře tam, kde si přejeme být. Nakonec to bylo zase vydřené vítězství, nám bohužel pořád chybí ta zkušenost, aby jsme ty zápasy takhle na konci nezdramatizovali. Prostě ti hráči ještě nedokáží aplikovat ty pokyny ze střídačky, ale to srdíčko tam je, a to je asi nejdůležitější. Já bych nechtěl vyzdvihovat nějaké jednotlivce, byl to týmový výkon, třeba chvilku hrál dobře Vojta Svoboda, pak po dlouhé době dostal prostor David Popela, který tam předvedl dobré věci ale jak říkám, každý chvilku tahal pilku a bylo to týmové vítězství.“

Ota Veselý