SHC Maloměřice Brno si zajistili vítězstvím proti TJ Cement Hranice vyhnutí se přímému sestupu z Chance Extraligy házené

V napínavém souboji v Maloměřické aréně v sobotu slavili SHC Maloměřice Brno vítězství proti TJ Cement Hranice s konečným skóre 35:24. Vyhnuly se tak přímému sestupu z Chance Extraligy a poslední 2 kola již na tom nic nezmění, díky lepší vzájemné bilanci právě s Hranicemi.

Zápas, který řídili Marek Bareš a Ondřej Háza pod dohledem delegáta Jiřího Horáka, začali lépe Hranice, které od počátku zahájili v útoku hru se 7 hráči bez brankáře. Brzy se dostali do vedení 0:3 než zaskočení domácí našli obranný recept na útočný systém Hranic. Následně převzali otěže utkání do svých rukou a otočili stav na 6:3. SHC Maloměřice Brno se podařilo udržet mírný náskok po celou první polovinu, a tak na konci poločasu svítilo na tabuli skóre 16:11 v prospěch domácích.

Jak zápas vstoupil do druhého poločasu, SHC Maloměřice Brno pokračovali ve svém tlaku, a zvyšovali gólový rozdíl s každou minutou. Jan Mucha se stal klíčovou postavou pro domácí tým, svými 14 góly vedl táhl domácí ofenzívu a ti tak udržovali TJ Cement Hranice pod potřebným tlakem.

Řekli po utkání:

Radim Brož – trenér TJ Cement Hranice: „Tak já samozřejmě gratuluji domácím k záchraně, tedy k vyhnutí se přímému sestupu. Co rozhodlo, si myslím, že větší srdce domácích, byli proti nám daleko bojovnější. My jsme byli takový skleslý, když na začátku vedeš 3:0, vstoupíš výborně do utkání, pak uděláš dvě chyby a celý se to složí jak domeček z karet, tak je to těžký. To nás provází po celý rok, takže asi právem sestupujeme, tabulka je jasná, a nám nezbývá než se připravit na novou sezónu a snad se nám podaří vrátit a opět si spolu zahrajeme.“

Jiří Mičola – trenér SHC Maloměřice Brno: “ Já jsem samozřejmě rád za výsledek a předvedený výkon, byli jsme lepší a ukázalo se, že my ten kádr máme širší než Hranice, a když se uklidníme tak jsme byli schopni splnit ten cíl a dostat pod sebe právě Hranice. Ti nás již díky naší lepší vzájemné bilanci nemůžou přeskočit. Nás teď bude čekat po posledním kole baráž s vítězem první ligy, a to může být ošidné, takže ještě není úplně vyhráno, ale je to na dobré cestě. Já musím poděkovat divákům, kterých nás přišlo hodně podpořit, je vidět, že venku prší, tak jich přišlo víc než obvykle (smích) ale já si jich nesmírně vážím, tady toho rodinného prostředí a doufám, že už se nám to podaří dokončit, aby mohli chodit na extraligu i v dalších sezónách. “