Snaha se rozloučit výhrou nad Hranicemi nevyšla

SHC Maloměřice – TJ Cement Hranice 26:29 (11:15)

V sobotu nastoupili oba soupeři ke svému posledním utkání v letošním ročníku Strabag Rail Extraligy. Jelikož jakýkoliv výsledek pro jedno či druhé mužstvo neřešil jejich dosavadní a zároveň i konečné postavení v tabulce, byla k vidění pohledná házená vedená ve svižném tempu, bez zbytečné nervozity a agresivity. V prvním poločasu měli navrch hosté, kteří postupně navyšovali rozdíl ve skóre především koncentrovanou obranou podpořenou kvalitním výkonem brankářů až na poločasových 11:14.

Do druhé půle domácí mužstvo nastoupilo s jasným cílem tento stav zvrátit, což bylo vidět na zlepšeném výkonu jak v obranné, tak i v útočné činnosti. Trpělivou hrou postupně snižovali náskok soupeře a ve 39. minutě vyrovnali skóre na 18:18. V následující fázi utkání pak byla hra obou mužstev vyrovnaná až do 50. minuty, kdy Hraničtí Maloměřickým postupně odskočili na rozdíl dvou branek a tento rozdíl již Maloměřice nedokázaly zvrátit a utkání skončilo vítězstvím Hranic 26:29.

Podle trenéra Hranic Jaroslava Hudečka v první půli jeho svěřenci předvedli velmi kvalitní výkon, což bohužel nepřenesli do druhého poločasu, kdy především nefungovala souhra na brankovišti a dostávali laciné branky z postu pivota. Nakonec ale se jeho svěřencům podařilo utkání dovést do vítězného konce. Hudeček poděkoval jak svým hráčům, tak i hráčům Maloměřic, že i když prakticky o nic nešlo, tak vedli celý zápas s vysokým nasazením a předvedli kvalitní výkon v utkání.

Trenér Maloměřic Vít Musil konstatoval, že jeho mužstvo nastupovalo do utkání s odhodláním dovést ho do vítězného konce, což se bohužel nepovedlo. Jako hlavní příčinu porážky viděl v neproměňování šancí v prvním poločasu, což po zlepšeném výkonu v poločasu druhém již nedokázali jeho svěřenci dovést do vítězného konce.

Zdroj: handball.cz