HBC JVP STRAKONICE 1921 – SHC MALOMĚŘICE BRNO 25:28 (14:12) | 25.3.2023
Nejvíce branek: Nový 4, A. Nejdl 4, Němec 4, Bičiště 4 – Horut 9, Koubek 4, Svoboda 4, Korger 4
Rozhodčí: Mojmír Valášek – Jaroslav Vychodil
Sedmimetrové hody: 5/3 – 6/6
Vyloučení: 4:6
ČK: 46. Zourek (MAL)
Diváci: 310

Zlomové momenty: Strakonice prohrávaly v 19. minutě 6:8, ale povedený závěr poločasu jim přiřkl dvoubrankové vedení. Jihočeši poté skvěle potrestali červenou kartu pro Zourka a ve 48. minutě si vytvořili náskok 24:20. Jenže pak přišel naprostý kolaps. Od té doby už domácí vstřelili jedinou branku, zahodili i sedmičku a Maloměřice postupně skóre otočily. Nakonec zvítězily s přehledem 28:25.

Zajímavost zápasu: Tyto celky se potkaly přesně po týdnu a dvakrát se radovali Mamuti. Strakonice tentokrát nepotvrdily, že jsou na domácí palubovce nepříjemným soupeřem, který v sezoně překvapil Prešov, Kopřivnici nebo Královo Pole.

Nejlepší střelec: Zkušená opora nezklamala, 32letý Libor Horut táhl Maloměřice devíti góly, proměnil všech šest sedmiček. V sezoně však nejvíc zazářil proti Zubří, které skalpoval 15 brankami.

Co výsledek znamená: O vyhnutí se nepopulární baráži ještě bude boj. Strakonice jsou stále v souboji o záchranu mírně navrch, jejich náskok na Maloměřice však klesl na pouhý bod.

Pozápasové ohlasy:
Michal Zbíral, trenér HBC JVP Strakonice 1921:
„Z naší strany to nebyl vůbec dobrý výkon. Druhý poločas byl podle mě tragický. Nedostáváme se do hry, jakou jsme předváděli před měsícem, už v předešlém utkání v Maloměřicích to nebyla z naší strany hezká házená. Teď jsme měli spoustu ztrát, udělali jsme spoustu chyb. Některé byly vynucené, některé absolutně nevynucené, kdy zahodíme míč… Tohle se nemůže stávat! Takhle nemůžeme vyhrát žádný zápas a nevyhráli bychom ani v první lize. Musíme dát hlavy dolů, začít od nuly, bojovat a hrát to, díky čemu jsme předtím byli úspěšní. Stále pro nás pokračuje boj o záchranu. Máme ještě bod k dobru, jdeme dál.“

František Urban, trenér SHC Maloměřice Brno: „Klukům děkuju, že zápas takovým způsobem dohráli. O poločase jsme si říkali, že ať je stav jakýkoliv, musíme hrát naplno. Přiklonilo se k nám také štěstí a vyšel nám dokonale tah s výměnou brankáře. Strakonice na nás byly velmi dobře připravené, ale rozhodly jejich technické chyby a dobré zákroky našeho gólmana Karla Zaplatílka. V době, kdy jsme prohrávali o čtyři branky a navíc jsme dostali červenou kartu, se ukázala soudržnost mužstva. Hráči makali naplno šedesát minut, je vidět, že tým je z nějakých sedmdesáti procent dva roky pohromadě. V průběhu sezony jsme několik zápasů prohráli jen těsně, jsem rád, že teď to naopak hrálo v náš prospěch.“

zdroj: handball.cz