Zachráněni! Po remíze jsme uhájili extraligu

Chance extraliga je naše!!
V odvetě s Tatran Litovel – házená remizujeme a to znamená udržení se v nejvyšší soutěži.
Chtěli bychom poděkovat všem kdo nám pomohli v této nelehké sezóně a podporují nás stále v každé situaci Patří vám velký dík!!

TATRAN LITOVEL – SHC MALOMĚŘICE BRNO 28:28 (14:15) | 20.5.2023
Nejvíce branek: 
Tkadleček 6, Pohlman 4, Čikl 4 – Horut 10, Ipser 7, Svoboda 5
Rozhodčí: Pavel Friedel – Vít Kučerka
Sedmimetrové hody: 3/2 – 6/6
Vyloučení: 2:5
ČK:
 23. Šmíd (LIT) – 29. Fiala (MAL)
Diváci: 257

Zlomové momenty: Přestože Maloměřice do duelu vstoupily lépe, Litovel celou dobu držela krok a vždy se dotáhla, nebo alespoň dokázal náskok soupeře snížit na minimum. Zlomovou tak mohla být poslední minuta. Maloměřice se znovu dostaly do vedení, a už to vypadalo, že ho udrží. Domácí trenér si pak ještě vzal oddechový čas, aby svým svěřencům ujasnil taktiku na poslední sekundy duelu. A vyplatilo se to, dvě vteřiny před koncem nasadil duelu remízový výsledek Dominik Tkadleček.

Zajímavost zápasu: Majlont si barážové utkání vyzkoušel poprvé od posledního postupu do nejvyšší soutěže. V letech 2020 a 2021 sice skončil poslední, ale poprvé se o záchranu nebojovalo. Loni se zachránily už ve skupině o udržení a letos to zvládly v baráži.

Nejlepší střelec: Střelecky duel ovládl Libor Horut. Ten zapsal parádních deset branek, tedy více než třetinu gólů Maloměřic. Šestkrát k tomu využil sedmičku.

Mládí vpřed: Na straně domácích se předvedl dvacetiletý Petr Hlavenka. Ten skóroval třikrát. O rok starší Vojtěch Svoboda na druhé straně se trefil hned pětkrát.

Co výsledek znamená: V kontextu s výsledkem prvního zápasu, který skončil výhrou Majlontu o tři branky, to znamená, že Maloměřice tento barážový dvojzápas zvládly a uhájily ligovou příslušnost.

Zdroj:handball.cz, upraveno