Závěrečný turnaj mladších žáků SHC Maloměřice Brno v jihomoravské lize mladších žáků – stříbrná skupina

Brno, 2. června 2024 – Nedělní dopoledne a odpoledne patřilo napínavému závěrečnému turnaji jihomoravské ligy mladších žáků ve stříbrné skupině. Mladí házenkáři SHC Maloměřice Brno se utkali ve třech zápasech, ve kterých předvedli své schopnosti a odhodlání.

V prvním utkání naši mladí hráči porazili Házenou Legatu Hustopeče 21:10. Následně si poradil s rezervou SKKP Handball Brno vysokým rozdílem 24:9. V přímém souboji o celkové první místo se Sokolem Hostěrádky – Rešov ale našim mladým házenkářům již došla energie a prohráli s výsledkem 14:20. Potěšitelné je, že v závěrečném utkání turnaje proti Sokolu Újezd u Brna v sobě ještě zmobilizovali zbytky sil a utkání dovedli do vítězného konce s výsledkem 26:20.

Rekapitulace sezóny SHC Maloměřice Brno

SHC Maloměřice Brno zakončili sezónu na druhém místě v celkové tabulce jihomoravské ligy mladších žáků stříbrné skupiny. S bilancí 17 výher, 1 remízou a 2 porážkami, a skóre 376:225 v nadstavbové části soutěže, se mohou pyšnit vydařeným závěrem sezóny.

Nejlepší střelci týmu:

  • Horák Kvido: 125 gólů
  • Pištělák David: 105 gólů
  • Mazač Michal: 67 gólů
  • Zdráhala Eliáš: 64 gólů
  • Denner Matyáš: 62 gólů
  • Makel‘ Radek: 61 gólů

Tým celkově nastřílel 618 gólů, což je třetí nejlepší výkon v celé soutěži.

Mezi nejlepší střelce 7metrových hodů patřili Horák Kvido a Mazač Michal (oba 7), následovaní Dennerem Matyášem (5) a Zdráhalou Eliášem (4). Celkově tým proměnil 27 sedmimetrových hodů, což je řadí na 7. místo v této statistice.

Disciplinární statistiky:

  • Nejvíce 2minutových trestů: Makel‘ Radek (9), Pištělák David (6), Denner Matyáš (5), Horák Kvido (4), Kočvárek Ondřej (4)
  • Tým celkově obdržel 37 dvouminutových trestů, 6 žlutých karet a 2 červené karty, což je zařadilo na 8. místo nejtrestanějších mužstev.

Závěrečný turnaj i celá sezóna ukázaly sílu a talent mladých hráčů SHC Maloměřice Brno, kteří ve druhé části sezóny ukázali výkonnostní vzestup, a všichni věříme, že se mohou těšit na další úspěchy v nadcházejících ročnících.

Ota Veselý