Házenkáři SHC Maloměřice Brno zdolali HBC JVP Strakonice 1921 29:27

Brno, 23. března 2024 – Ve vzrušujícím utkání play out Chance Extraligy mužů házené se včera dopoledne v hale Maloměřích střetli týmy SHC Maloměřice Brno a HBC JVP Strakonice 1921. Diváci byli svědky nervózního utkání, které přineslo napínavé momenty a dramatické zvraty.

SHC Maloměřice Brno nakonec zvítězili nad HBC JVP Strakonice 1921 těsně 29:27. Utkání bylo plné akce a náročných soubojů, které diváky držely v napětí až do posledních minut.

První poločas začal velmi vyrovnaně, oba týmy se střídali ve vedení, pak se ale postupně týmu Strakonic podařilo získat náskok, který udržoval až do konce prvního poločasu. Poločas skončil v poměru 13:15 ve prospěch hostujícího týmu.

Druhý poločas však přinesl obrat. Tým SHC Maloměřice Brno se od počátku dokázal vzchopit a záhy stáhl náskok soupeře. S úžasným výkonem a bojovností se podařilo brněnskému týmu převzít vedení a udržet si ho až do závěrečného hvizdu.

Nejlepším střelcem zápasu se stal Jan Mucha z týmu SHC Maloměřice Brno, který se blýskl osmi góly. Na straně hostujícího týmu se nejvíce prosadil Martin Němec, který zaznamenal sedm branek.

Trenér Mičola Jiří ze SHC Maloměřice Brno byl po zápase velmi spokojený s výsledkem utkání, méně však z předvedené hry svého týmu. „Já si myslím, že to utkání bylo strašně vydřené, jsem přesvědčen, že máme na víc, já nevím, teď to řeším s hráči, jestli nám třeba nevyhovuje ten dopolední termín. My jsme strašně svázaní, neuvolníme se, děláme strašné chyby, které v tréninku neděláme. Na druhou stranu vím, že ti kluci strašně chtějí, takže jestli je tam víc nervozity, nevím. Strakonice hráli velmi chytře, připravovali si ty šance trpělivě a dlouho a my jsme místo toho, abysme se opřeli o kolektiv, tak jsme to řešili individuálně a nasekali jsme tam strašné chyby. Jsem ale rád, že to kluci ubojovali a spadl nám ze srdce ten balvan a takhle musíme bojovat dál,“ řekl pro média.

Michal Zbíral – trenér Strakonic. „ Nás trápily naše vlastní chyby, ta přesilovka na konci, to prostě musíme dohrát líp. Máme teď bohužel trošku užší, ten náš kádr, takže to nás na konci trošku dohnalo. Navíc se nám tady těžko hraje, ten čas utkání je nepříjemný. Na druhou stranu musím říct, že výměna trenéra majlontu prospěla, je vidět, že se zvedají, jsou víc agresivnější, zlepšili obranu a dneska zaslouženě vyhráli.“

S tímto výsledkem se tým SHC Maloměřice Brno posouvá v tabulce Chance Extraligy mužů na předposlední místo s jednobodovým náskokem na Hranice, a s tříbodovou ztrátou na HBC JVP Strakonice 1921.

Otakar Veselý